Premiér Orbán má větší legitimitu než všichni komisaři EU dohromady

Premiér Orbán má větší legitimitu než všichni komisaři EU dohromady

Na dotaz ohledně návrhu nizozemského premiéra Marka Rutteho, aby Maďarsko vystoupilo z Evropské unie, Peter Gauweiler uvedl, že prohlášení Marka Rutteho není vůbec vhodné a jeho identita byla před několika týdny ve vlastní zemi tak kontroverzní, že s ním nikdo nechtěl vstoupit do koalice, a že „měl velké potíže vyhnout se vlastní politické smrti“.

Gauweiler je bývalý bavorský ministr a opora německé konzervativní Křesťansko-sociální unie, který se mezinárodně proslavil v roce 2005, kdy veřejně vystoupil se svou kritikou, že v návrhu evropské ústavy v roce 2005 nebyla žádná zmínka o Bohu, a na jeho žádost bylo Německo nuceno zastavit ratifikační proces.Pokud jde o prohlášení bývalého předsedy německé Sociálnědemokratické strany (SPD) Martina Schulze, že Maďarsko nyní nebude přijato do EU, Schulz také řekl, že samotná Evropská unie nebude přijata, protože nesplní svá vlastní kritéria demokracie.

Peter Gauweiler řekl: „Viktor Orbán má větší legitimitu než všichni komisaři EU dohromady.“

Na otázku, zda je přátelství mezi CSU a Fideszem založené na historických tradicích minulostí, odpověděl, že je nejen součástí minulosti, ale také součástí budoucnosti. Podle něj existovaly názorové rozdíly uvnitř Evropské lidové strany, které neměly vliv především na vztah mezi Bavorskem a Maďarskem.

V mnoha křesťanskodemokratických a konzervativních stranách probíhal proces „modernizace“, který Maďarsko nechtělo sledovat, a proto se vedly debaty, řekl politik a dodal, že o neshodách by se mělo otevřeně diskutovat – tomu se říká „demokracie“.

V souvislosti s maďarským zákonem o ochraně dětí a LGBTQ komunitou uvedl, že debata se skutečně vede o tom, zda by gayové měli mít stejná práva a dokonce uzavírat manželství. Dodal, že názory na toto téma nejsou rozděleny jen v Maďarsku, ale po celém světě.

„Dobrý trend ukončení vyloučení je pozitivní, lidé spolu mohou žít jinak než dříve,“ dodal. Připomněl, že se objevily nové jevy, které byly kriminalizovány posledních 20 až 40 let. Jako příklad uvedl, že v Německu bylo cizoložství také zločinem a v 60. letech zakázáno. Navíc bylo také zločinem poskytnout přístřeší nesezdanému páru.

V tom se pořadí hodnot ​​změnilo, a to není špatné, řekl Gauweiler a dodal, že pokud o tom všem budeme mluvit otevřeně, musíme se také smířit s tím, že to vyvolává vášnivé debaty, které je třeba tolerovat, a názory ostatních je třeba s úctou přijímat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Premiér Orbán má větší legitimitu než všichni komisaři EU dohromady

  • Maďarsko odolávalo Sovětskému svazu a udrželo si část svých svobod. Nyní odolává Evropskému svazu a mělo by být pro nás vzorem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*