Premiér Morawiecki: Pandemie koronaviru je druh moderní světové války, která posune světový řád

Premiér Morawiecki: Pandemie koronaviru je druh moderní světové války, která posune světový řád

Během fóra „Vize pro rozvoj“ v Gdyni, polský premiér Mateusz Morawiecki zdůraznil, že v současné době žijeme v době velké změny kvůli pandemii a že veřejnost má právo zpochybňovat současné ekonomické, sociální a politické okolnosti, protože tyto otázky jsou jednoznačnou odpovědností vlády.

Vysvětlil, že otázky k těmto tématům jsou důležité, protože ukážou cestu vpřed pro budoucí ekonomický rozvoj, který vytvoří perspektivy rozvoje pro každého občana.Morawiecki řekl, že ačkoli se svět nemůže vyhnout důsledkům pandemie a současný směr není jasně znám, věří, že svět vstoupil do bodu obratu ve své hospodářské historii.

Koronavirus je druh moderní světové války, která zcela mění světový řád. V důsledku pandemie můžeme vidět zásadní rekonstrukci rovnováhy moci.

„Koronavirus je druh moderní světové války, která zcela mění světový řád. Alespoň si myslím, že v důsledku pandemie můžeme vidět zásadní rekonstrukci rovnováhy moci, “zdůraznil.

Premiér zdůraznil, že polští spojenci, západní Evropa a Spojené státy, v současné době čelí tlaku nevídanému za posledních 30 let po pádu komunismu.

Zdůraznil, že „vlajková loď střední Evropy bude muset překonat mnoho velkých výzev, ale také se blíží k několika velkým příležitostem a šancím“.

Morawiecki vyhodnotil, že první měsíce pandemie ukázaly, že Polsko a region jsou schopné zvládnout ekonomické problémy v době pandemie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*