Přední švédské nákupní centrum migranti změnili na „no-go“ zónu

Přední švédské nákupní centrum migranti změnili na „no-go“ zónu

Migranti v Gothenburgu, Švédsku, děsí místní policii, která musí být ve speciální pohotovosti v předním nákupním centru země. Mnozí se bojí nákupní centrum Nordstan navštívit a občané si otevřeně stěžují na obtěžování a dokonce i napadání, informoval švédský deník Expressen s odvoláním na policii.

Podle deníku Expressen, místí policie je také zastrašována a byla donucena zavést zvláštní opatření z důvodu nárůstu výhružných chování směrem k nakupujícím a živnostníkům.

Bylo také hlášeno, že počty prodejů masivně poklesly. I když to není největší nákupní centrum ve Švédsku, v Nordstanu údajně dochází z nejvíce obchodům.

Podle švédského deníku, nejvíce potíží začíná kolem 20:00, jakmile obchody začnou zavírat. V některých případech, gangy mladých lidí jsou v převaze nad policií.

„Vidíme tento nárůst od loňského podzimu, s většinou nezletilých migrantů bez doprovodu, kteří pobývají zde v Nordstanu,“ řekl jeden z policejních manažerů Jonas Bergqvist deníku Expressen.

„Ve večerních hodinách migranti obchodují s drogami a dochází k násilí mezi jejich frakcemi. Pokud existují konflikty z jejich domovských zemí, přináší si je zde.“

Policie také tvrdí, že gangy jsou vůči ní stále více agresivnější.

Bergqvist si pamatuje na skupinu dorostenců v počtu asi 150 lidí, kteří jej a jeho kolegy obklíčili na Silvestra během jejich operace.

Úřady uvádí, že nárůst těchto případů jde ruku v ruce se zvýšeným počtem přicházejících nelegálních přistěhovalců, jelikož incidenty zahrnují mládež ze Sýrie, Afghánistánu a Maroka- někteří z nich žijí na ulici.

Některé incidenty eskalují do vážně nebezpečné situace: jeden teenager uvedl, že byl okraden s rozbitým sklem přiloženým ke krku. Nějaký zákazník se pokusil zasáhnout, ale bylo mu také vyhrožováno.

Dochází zde k právním problémům dostat pachatele před soud, protože mnoho z nich nemají žádné doklady. To nutí policii předat pachatele sociálním službám.

„Měl jsem zadržené osoby, které vypadaly, jako by jim bylo 35, ale tvrdili, že je jim 15. Nemohu dokázat, že lžou, takže je musím propustit,“ tvrdí Rikard Sorensen, další policejní důstojník.

Jako výsledek, nákupní středisko se stává po 20.00 téměř úplným bezprávím a tím se připojuje k dalším místům ve Švédsku, které jsou nyní označovány za no-go zóny, oblasti označené s nebezpečným výskytem přepadení, loupeží, obtěžování a sexuálního napadání. V září 2016 počet těchto no-go zón údajně vzrostl na 55 oblastí.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: HENRIK JANSSON GT/EXPRESSEN)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Přední švédské nákupní centrum migranti změnili na „no-go“ zónu

  • Takhle konci svedsky socializmus. Vetsine se libil, hlavne netahlum. Uz se prestal libit, kdyz vam hordy se stredovekym myslenim zacnou poroucet, vas mlatit a otravovat vam zivot. A vy si je za to jeste vydrzujete, protoze jste falesni humaniste, neschopni se jim branit. Vikingove byla jina spolecnost!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*