Před Bakalou a Sobotkou si lze jen odplivnout. Vraťte národu jeho peníze.

Před Bakalou a Sobotkou si lze jen odplivnout. Vraťte národu jeho peníze.

Následky chaotické privatizace spuštěné Václavem Klausem a doražené vládami ČSSD nás krutě dobíhají. Jsou poškozeni nejen horníci, ale i stát, daňový poplatník a společnost jako celek.

Pan Bakala se projevil! Je to skutečně skvělý a čestný podnikatel, který má zájem o to, aby Česká ekonomika jen kvetla a jeho zaměstnanci se měli dobře. Je to borec – nemyslíte? Po pravdě řečeno, tak snad lépe ani nemyslet. Uhlí vydrancováno, zisky fuč a ty státe se nyní postarej. Bakala si nasyslil a teď, když se jeho kdysi vlajková loď potápí, tak jako správná krysa opouští loď první!

Okolo privatizace OKD se vznáší mnoho otazníků. Především zde existuje mnoho podezření ve vztahu k ČSSD a současnému premiérovi Sobotkovi. To, že OKD byly prodány pod cenou, je všeobecně známo, prodej bytů OKD byl taktéž všelijak manipulován a především byli uváděni v omyl nájemníci. Bohužel však nejsou známy detaily oné špinavé privatizace. Takový Standa Gross již byl potrestán a to vyšší mocí, i když u něho existují spekulace, že kdosi mu do hrobu mohl pomoci. Kdo však potrestá Sobotku a ČSSD?? Myslím, že čekat v tomto případě na vyšší spravedlnost by bylo poněkud pozdě. Jde zde totiž o mnoho miliard a především o mnoho lidských osudů a společenských dopadů!

Foto: ATEO
Foto: ATEO

Trestat za cosi pana Bakalu bude značně obtížné, i když je zřejmé, že jeho postupy jsou neetické a amorální. Využil a dosud využívá kontroverzní České legislativy, která nahrává movitým a mocným na úkor společnosti a dělnické třídy. Však to sami znáte. Dlužíte – li vy stovku ČeZu a nezaplatíte, tak vás klidně od energií odstřihnou, dají vám tučnou pokutu, či vás tahají po soudech, ale to, že ti velcí kradou miliony a miliardy málokoho zajímá. Domnívám se, že premiér Sobotka a s ním celá ČSSD nemají v případě privatizace OKD zrovna čisté ruce. To je však na orgánech činných v trestním řízení, aby nám řekli pravdu. Pakliže OKD padne, tak důsledky tohoto pádu budou hrozivé a to jak společensky, tak ekonomicky. Bohužel soudy a celá justice je manipulovaná a mainstreamová.

Fakt, že pan Bakala z OKD vycouval, pro stát nic neřeší. Docela by mě zajímalo, kdo se postará o případně propuštěné horníky, kdo zaplatí sanaci dolů aj. Tyto záležitosti měly být vyřešeny dopředu již při prodeji OKD státem panu Bakalovi. Prozatím jak to tak vypadá, tak veškeré náklady po úprku pana Bakaly ponese stát – potažmo daňový poplatník, což považuji za protizákonné a odporné. Chápu, že by se Bakalovi líbilo – vytěžit uhlí, namastit si kapsu a zdrhnout, ale takto by to fungovat nemělo, protože jak jsem již výše uvedl – odnášíme to všichni za jednoho privilegovaného.

Do této situace se stát vůbec nemusel dostat, kdyby politici více mysleli hlavou a ne tím, co mají v kalhotách. Díky jim byl demontován funkční systém správy státního majetku, který byl následně privatizován a převeden do soukromých rukou. Osobně jsem přesvědčen, že to byla zásadní chyba, která byla příčinou krachu, vytunelování či vyvedení majetkového práva do zahraničí u mnoha podniků. Na to vše doplácí každý daňový poplatník. Pod správu státu – tedy společnosti – by měly patřit veškeré podniky strategického charakteru tj. doly, zdroje vody, zbrojovky, elektrárny, rafinerie, plynárny atd. Takovéto podniky prostě nepatří do soukromých rukou. Někdo to může nazvat návratem k socialismu, ale až tak to není. Je však pravdou, že tento model za socialismu fungoval a to velmi dobře. Občané nebyli rukojmím ČEZu, RWE, OKD či vodáren. Navíc uhlí nebo voda jsou majetkem republiky – potažmo národa a je tedy vcelku logické, že by si o těchto surovinách měl národ rozhodnout sám – nikoli jen hrstka vyvolených.

Před panem Bakalou si lze pouze odplivnout. Zneužil děravého práva, podvedl horníky a lidi všeobecně. Stejně tak i pan Sobotka se svou ČSSD – tedy odplivnutí platí i pro něho.

 

 

Oldřich Rambousek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • Hlavně, že je vysmatej Bakala. V současném kapitalistickém řádu je to prototyp podnikatele, kterého přece nemůžeme trestat za úspěch. Více takových Bakalů a dát ho do učebnic, aby se děti poučili jak se přichází k penězům. Kdyby věděl, že ho nemine karma tak by se určitě tak netlemil a možná by dal na charitu, aby se vykoupil.

 • · Edit

  A co tohle, přišlo mi to mailem, myslíte si, že je to vůbec možné?

  Dokonalý byznys
  A podobných máme u nás spousty. Všichni teprve čekají příchod hlavní konjunktury, ale už nyní jsou přisátí na veřejné peníze. Tedy ty, které se údajně tak zoufale nedostávají na důchody, zdravotnictví, Klokánky a tak dále. Připomeňme alespoň některé „dealery“ – s jejich ročními „dotacemi“, které čerpali členové Konsorcia nevládních organizací v uplynulém období:
  •Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,- Kč
  •Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,- Kč
  •Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,- Kč
  •InBáze 10 565 144,- Kč
  •Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,- Kč
  •Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,- Kč
  •Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,- Kč
  •META, o.p.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,- Kč
  •Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,- Kč
  •Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,- Kč
  •MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,- Kč
  •Charita Česká republika (pozorovatel) (nepřehledné, v řádech desítek až stovek milionů)
  •Lačhe Čhave (LČ) (pozorovatel) nedohledáno
  •NESEHNUTÍ 3 779 695,- Kč
  •Slovo 21, z.s. 25 148 073,- Kč
  •AMIGA, z.s. (pozorovatel) nedohledáno
  •La Strada CR, o.p.s. (pozorovatel) 1 169 596,- Kč
  •Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,- Kč

  Celkem tedy 555 550 769,- Kč, něco přes půl miliardy. Maličkost pro začátek. Až se to také u nás spustí naplno – a vše tomu nasvědčuje – rozběhne se to teprve jako v Německu a dalších zemích.

 • · Edit

  když za zemana prodávali 46% severočeských uhelných dolů za 460 milionů,
  vyprskl jsem smíchy.A za 500 milionů koupili větší budovu v Praze
  Teď chtějí rozšířit těžbu /asi ve vlastním zájmu /
  No a Tykač jim peníze už pohlídá./tomu se říká podílníci/
  OKD jak přes kopírák. Bakala jim peníze pohlídá ,protože teď přece nemají čas, nyní vládnou pro dobro jimi okradených lidí, kteří je ještě volí.
  A majetek Rockefelerovy rodiny je zase zpět díky jejich spojce Bakalovi.
  Podívejte, jak mu to sluší-se smíchem jde všechno líp !!!

 • Sobotka nemůže nadále přímo pomáhat Bakalovi. Proto se domluvil s Babišem. Nakonec stát koupí vytunelované OKD, aby horníci nevyšli do ulic a bude tam dotovat práci. Sobotka pak z vděčnosti pro Babiše zradí opět své voliče, popřípadě udělá další špinavou práci. Je to nechutné a zvonění klíčema na to stačit nebude.

 • Oni TUNELÁŘI dobře věděli co dělají, věděli totiž, že zatím na ně nikdo nemůže. Mají totiž policii a soudy pod kotrolou. Všechno ale jen dočasně i na ně přijde řada a nebude to trvat dlouho. Všichni lidi nejsou hluší a slepí, všichni nejsme ovce!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*