Poznámky Brzezinského odhalují americká aktiva v Sýrii

Poznámky Brzezinského odhalují americká aktiva v Sýrii

Tvrzení bývalého amerického poradce pro národní bezpečnost Zbigniewa Brzezinského, že by „měl Washington provést odvetná opatření proti ruským náletům vedeným proti americkému majetku v Sýrii, je „ohromující přiznání“, že Amerika sehrála roli v syrské krizi, uvedl americký vědec ve Wisconsinu.

Dr. Kevin Barrett, zakládající člen muslimsko-židovsko-křesťanské aliance, učinil tyto poznámky v telefonickém rozhovoru s deníkem Press TV, když komentoval nejnovější článek Brzezinského o Rusku, který vyšel ve Financial Times.

Brzezinski vyzval prezidenta Baracka Obamu, aby se pokusil odzbrojit Rusy, jelikož útočí na CIA vycvičené bojovníky v Sýrii.

Zbigniew Brzezinski Foto: Reuters
Zbigniew Brzezinski Foto: Reuters

„Ruská námořní a letecká přítomnost v Sýrii je zranitelná, izolovaná od své vlasti,“ napsal Brzezinski. „Rusko by mohlo být odzbrojeno,“ pokud bude nadále provokovat USA.“

Dr. Barrett uvedl, že se jedná o „ohromující přiznání bývalého poradce politiky na vysoké úrovni v USA, že Spojené státy ve skutečnosti používají Al-Kájdu, nebo možná i Islámský stát jako svá aktiva.“

„Nejedná se o něco, co by bylo za normálních okolností přiznáno úředníky z Washingtonu, že Al-Kájda a Fronta an-Nusrá v Sýrii jsou vlastně americkými spojenci,“ dodal Barrett.

Brzezinski napsal, že zřejmé rozhodnutí Moskvy udeřit na bojovníky CIA „v nejlepším případě“ odráží „ruskou vojenskou nekompetentnost,“ a to nejhorší, „důkaz o nebezpečné touze zdůraznit americkou politickou impotenci.“ Brzezinski dodal, že pokud se bude Moskva i nadále zaměřovat na tyto militanty, pak se jí musí Washington pomstít.

V komentáři pro deník Press TV, Barrett uvedl, že „americký lid bude zcela jistě zajímat, že jen 14 let po útocích z 11. září 2001, z kterých byla oficiálně obviněná Al-Kájda- která byla už tehdy nazývána některými lidmi jako pomocník CIA, měla vztahy s USA v afghánském džihádu proti Sovětskému svazu- že je tato démonizovaná skupina, která údajně stála za zabití 3000 Američanů 11. září 2011 je nyní americkým spojencem v Sýrii, a že USA by měly jít do války s Ruskem a riskovat jadernou válku, která by mohla ukončit veškerý život na Zemi, aby bylo Rusko potrestáno za boj proti Al-Kájdě.“

„Je šokující, že by si někdo mohl vůbec představit Americkou odplatu proti Rusko za ruské útoky na Al-Kájdu, ale to je přesně to, co řekl Brzezinski,“ uvedl Barrett.

„Brzezinski je dokonce považován za jednoho z nejrozumnějších a vyrovnaných lidí ve Washingtonu, což vám něco napoví o jiných lidech, kteří jej obklopují, o neokonzervativcích, kteří jsou mnohem šílenější, než on,“ uvedl Dr. Barrett, autor knihy „Questioning the War on Terror.“

„Myslím, že abychom to pochopili, musíme se podívat na původ Brzezinského. Pochází z polské šlechty, což vysvětluje proč tolik nenávidí Rusko a snaží se tlačit agresivní politiku proti Rusku po celý jeho život,“ podotkl Barrett.

„Ale co je stále ohromující a hanebné, pokud Rusko intervenovalo na žádost syrské vlády, která je plně v souladu s mezinárodním právem, podpořit vládu proti těmto teroristickým skupinám, jako jsou al-Nusra a Islámský stát za účelem pokusit se stabilizovat situaci a položit základ pro druh mírového řešení, že reakce Brzezinského je, že na Rusko musíme zaútočit,“ poznamenal Dr. Barrett.

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Poznámky Brzezinského odhalují americká aktiva v Sýrii

  • Satan Brzezinski a jeho melody boys melou z posledniho. Jejich spojenci teroristi v zoldu CIA to prohraji.

  • Americké strely, ako som čítal sú oproti ruským vybavené špičkovým detekčným zariadením. To dokáže detekovať matku s dieťaťom, nemocničných pacientov a vôbec civilistov. Automaticky sa im vyhne a zaútočí iba na vojakov ISIL, Al Kaida, Boko Haram a rôzne muslimské bojové skupiny. Dočasne chráni aj odporcov režimu Asáda Bašára. Rusko by malo jednoznačne prestať s útokmi na ISIL, pretože CIA venovali milióny US dolárov na ich prevýchovu!

  • Tomu nasadit rohy tak je naprosto jasny,nemel by se tady ten Satan misto intrikovani proti RF, radeji soustredit na sepsani sveho vlastniho testamentu?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*