Povinná škola o rok dříve? To už se fakt všichni zbláznili?

Povinná škola o rok dříve? To už se fakt všichni zbláznili?

Myslím, že pro dítě je podstatný zejména kontakt s rodinou. Zavřít je do ústavu na pospas byrokraticky rigidnímu vzdělávání a to včetně toho učit děti si hrát ve školkách působí jakoby naplnění knihy Konec civilizace.

Dnes jsem se s mírným překvapením dočetl, že vláda už to konečně vymyslela. Prodlouží povinnou školní docházku z 9 let na 10 let natvrdo. Udělají jeden rok předškolní docházky jako povinný.

A je to tu. Děti se povinně budou muset učit si hrát. (Dospělí lidé učí děti si hrát a lidem to připadá jako normální?)

Už je to nejen snaha rozbít rodinu skrz vytížení prací, kdy rodičům často „nezbývá“ nic jiného, než umístit dítě do výchovného ústavu (v domnění, že se aspoň bude tím socializovat).

zs nove veseli

Nyní od roku 2017 má být školka dokonce i povinná.

Kuriozní je, že hned pod tímto článkem jsem zahlédl jiný článek odbornice z Pedagogické fakulty UK, která tvrdí, že organizované hry dětem škodí. Totiž násilná snaha veškeré hry „chytře“ kombinovat s didaktickými snahami děti něco formou hry učit. Rigidita a přítomnost dospělých u her prý dětem škodí a blokuje rozvoj samostatného myšlení.

„Velmi do hry vstoupily aktivní vzdělávací strategie, nadměrná stimulace. Prakticky neexistuje prostor, kde by si děti mohly volně hrát bez dohledu dospělých,“ poznamenala Opravilová.

„Neměli bychom se bát představy, že bychom měli na některé vzdělávací cíle rezignovat a zpomalit tempo,“ řekla.

http://www.novinky.cz/veda-skoly/381319-predskolnim-detem-skodi-organizovane-hry.html

Článek o povinné 10 leté školní docházce uvádí též, že pozvolna bude nárok na školku už od 2 let života dítěte. To je přesně o čem hovoří kniha Konec civilizace („Brave New World“ od spisovatele Aldouse Huxleyho, který o své knize výslovně novinářům uvedl, že je to jeho varování před budoucností, kde přijde nová totalita, kde budou lidé své otroctví milovat) – postupná destrukce rodiny jako takové.

Rodina je jediná věc, která je určitou ochranou před fašizací celé společnosti do rigidního stádního myšlení čisté státní indoktrinace.

Cílem je dostat do školek i děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Ty rodiče do školky neposílají především proto, že na ni nemají peníze. Děti potom v prvním ročníku za ostatními zaostávají a jejich znevýhodnění se ještě prohlubuje. Poslední rok školky bude bezplatný, ministerstvo dokonce zvažuje, že by předškolákům platilo i obědy.

http://tn.nova.cz/clanek/desetileta-dochazka-i-jista-mista-ve-skolce-skolstvi-cekaji-zmeny.html

He. Takže cílem je dostat do školek i děti sociálně znevýhodněných rodin? Co je toto za školskou koncepci? Udělat pro všechny povinnou školní docházku kvůli určité minoritě lidí? Ukazuje to na naprostou absenci jakéhokoliv koncepce. Nemůžeme přece k dětem přistupovat jako k nějakému produktu a kvůli současné politické/sociální situaci ad hoc dělat nějaké změny.

Tedy buď to má nějaký vzdělávací význam nebo nemá. Pokud je cílem řešit sociálně znevýhodněné rodiny, tak evidentně nemá. A pokud to má nějaký vzdělávací koncept tak leda nějaký velice zlý.

Mimochodem ze zvědavosti jsem trochu zagoogloval pro nějaké video, jak to vypadá dnes ve školkách, a byl jsem zděšen, jak si někteří dospěláci představují školu hrou. To je obecně největším rizikem jakékoliv školy – míra negativ bude hodně dána individuálními dispozicemi učitelů/dozorců.

Odstrašujícími vzdělávacím projektem školek budiž tento:

Dětí, které jsou obézní, stále přibývá. Proto se Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická rozhodla vytvořit projekt Zdravé děti, šťastní rodiče. Studenti zábavnou formou v mateřských školách děti učí, které potraviny by měly jíst. Projekt finančně podporuje i krajský úřad.

http://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/17999/projekt-proti-obezite-deti-zdrave-deti-stastni-rodice

Už jsem zas cítil to smradlavé lejno, co si asi tak někdo myslí, že by měl malinkaté děti učit o tom, co je zdravé k jídlu.

Hned v článku vidíme, co děti naučili:

anketa, děti:“Mělo by se papat ovoce a ne bonbóny, protože ty jsou špatné na zuby”.

Ne, nebojte. Neučí je, že musí mít vyváženou stravu, a že se musí snažit nemít překyselený organismus, který způsobuje zubní kazy. Skoro všechno jídlo v běžném jídelníčku je překyselené. Který zubař tohle říká pacientům? Je to veřejné tajemství. Ale jim je to jedno – indoktrinovat čímkoliv – jim je i skoro jedno ČÍM indoktrinovat, hlavně ať si každý zvyká na indoktrinaci, či co bylo smyslem celého cvičení? Učit děti jíst ovoce? To už se fakt všichni zbláznili? 🙂

Je opravdu něco otřesného, že pro řadu lidí jsou děti něco jako USB Flashka – využít jejich kapacity v co nejmladším věku, něco jim tam nalejt (v domnění, že je to pravda) a DOUFAT, že to pak NĚJAK klapne, a budou v životě produktivní (to bývá oficiálně velkým cílem této výchovy – zaměstnanost). Jo čím mladší tím si bohužel některé věci zapamatují navždy, to ano.. nervová zapojení v mozku vznikají snadno jako dýchání v tomhle věku (do cca 18 let). Měli bychom k tomu přistupovat s respektem.

Opravdu jsem si nějak nevypěstoval příliš respekt k autoritám a odborníkům za každou cenu. Čistit si třikrát denně zuby! A po letech přišli s tím, že příliš časté čištění zubů může zuby naopak ničit, a že je lepší je čistit třeba jen jednou denně ale pořádně. Stále nic o překyselené stravě.

Protože medicíně vyhovuje vydělávat na nemocech. Jak si to jinak vysvětlit? Nedávná aféra otravy v nemocniční jídelně je myslím symptomatická – ukázkou celkově podivného indoktrinačnímu konceptu celé medicíny, která kouká na zdravotní poradce pro výživu jako na nějaké podvodníky. Přitom strava je zjevně velmi zásadní pro celkový vývoj zdraví (včetně vyléčení rakoviny). Nakazit se právě v jídelně nemocnice!

A tady děti naučili blábol, že je snad ovoce zdravé, či tak nějak to působí. Takhle já vnímám indoktrinaci už od dětství. Zítra jim tam můžete ukazovat, jak se čistí pistole, a proč je EU dobrá věc (ano četl jsem materiály pro učitele na Metodickém portálu pro učitele v ČR a to je čistá EU propaganda, která uvádí EU pouze v dobrém světle jako nezbytnou organizaci).

Osobně myslím, že pokud jde o obezitu (což bylo cílem celého projektu), tak je jedno, jestli jíte ovoce nebo cukr. Oboje jsou sacharidy. V ovoci je fruktóza. Proč děti učí tedy nesmysly, že ovoce něco vyřeší? Proč je nenaučili jíst zeleninu?

No nic, nemám čas řešit bláznivé návrhy téhle „seriozní“ západní civilizace. Ale tohle je myslím něco velice podceňovaného, a když pominu, že další náklady na delší povinné školství jsou zbytečné, pak mi naopak přijde, že už dnes by měla škola začínat v pozdějším věku, mateřské školky by neměly existovat (rodiny by neměly být nuceny být furt v práci pro přežití a matky tak záležitosti mateřství přenechávat mateřským institucím, tzv. Macešským školkám). začátek školy posunout alespoň o hodinu.

Budoucnost jinak může být jak z knihy Konec civilizace (zfilmováno v roce 1998):

  1. Rodina bude sprosté slovo. 
  2. Promiskuita bude povinná včetně antikoncepce
  3. Děti nebudou rozeny ale vznikat uměle genetickým inženýrství pro dokonalou společnost dělenou na kasty (Alfa, Beta, Gamma, Delta) – což už je skutečně predikováno kvůli snižování plodnosti
  4. Chybný názor povede k reindoktrinaci/léčbě
  5. Spokojenost bude řešena pomocí drog chemickým štěstím

To je v kostce několik zásadních konceptů z onoho slavného románu, o kterém Aldous Huxley prohlásil, že indikuje jeho obavy z budoucnosti.

Někomu možná tyto obavy z prodlužování školní docházky budou připadat přehnané (mírně řečeno) nebo mi doporučovat nějaký prášek (viz. bod 4 🙂 ), ale pokud někomu budu připadat šílený, tak si představte že takhle šílení lidi mohou sedět v nějakých mocenských pozicích. Ne nutně v politice ale ti kteří mají dost financí ovlivňovat vývoj společnosti. Včetně složení potravin. Proč jsou asi skoro všude sterilizanty? Přeji pěknou středu 🙂

P.S. Nechci tu nutně mluvit nějak ošklivě o všech školách a školkách resp. učitelích – je to individuální. Legislativu bychom měli vždy posuzovat ale dle potenciálních největších negativ a ne přínosů.

 

Jiří Míka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*