Spouští se tedy na Ukrajině druh boje, který se bál – kvůli chemické odvetě – na západní i východní frontě použít dokonce i Hitler? „Raději ani nedomýšlet, k čemu by to vedlo, pokud by to byla pravda,“ řekl Aktualne.cz špičkový expert NATO Jiří Gajdoš, jinak také ředitel aliančního Centra ochrany proti zbraním hromadného ničení (Centre of Excellence).

Dá se takováto „pravda“ vůbec někdy zjistit?

Na Západě pořád řešíme „prkotiny“.

Řešíme, co je to vlastně mezinárodní právo, řešíme, zda humanitární pomoc obyvatelům Donbasu je potřebná nebo propagandistická.

plynova maska ukrajina

Řešíme, jestli občanskou válku a genocidu vlastního ukrajinského a ruskojazyčného obyvatelstva prováděnou kyjevskou vládou a jejími nacionalistickými vojenskými uskupeními vyvolal Serhej nebo Sergej. Nebo John či Hans, Pierre nebo kdovíkdo.

Každopádně neřešíme, že denně umírají ženy, děti, staří lidé. A ti co brání svou rodnou část Ukrajiny před nacisty.

Pokud se někomu nelíbí oslovení „nacisté“, ať si najde například fotografie pravého sektoru kyjevského Dynama Kyjev či obrovské transparenty oslavující 70. výročí „hrdinů“ nacistické Galicie na fotbalovém stadionu ve Lvově.

Jestli se někdy snad prokáže používání chemických zbraní Kyjevem na Donbase, jednalo by se o to nejhorší porušení jakýchkoliv úmluv, které byly v Evropě po druhé světové válce vytvořeny.

Evropská Unie by měla bezpodmínečně po Kyjevu požadovat okamžité zastavení bombardování obytných a nemocničních budov, požadovat postavení před soud viníků ničení nemocnic a označit jménem všechny velitele svých složek, kteří tuto genocidu vojákům nařizují vykonávat.

A jednat. Třeba i se samozvanými zástupci samozvaných republik na jihovýchodě Ukrajiny.

Pokud je Evropa a NATO tak slabé a neschopné toto zajistit, tak ať klidně požádají Moskvu o pomoc….

Je to komedie?

Ne, je to tragédie milionů obyvatel docela velké části Evropy.

No a pak samozřejmě ještě tragédie civilizované západní Evropy…. morální i humánní.

To mi nevymluví ani ti, kteří tento názor považují za „vlastizradu“.

PS : pan Horáček chce znát můj názor na ruské výsadkáře na ukrajinském území. Deklaroval jsem několikráte, že občanskou válku na Ukrajině může zastavit pouze intervence z obou stran. Snad se NATO rozhoupe k podobným akcím a posléze k vojenskému vstupu na Ukrajinu. Pokud to velmoci neudělají a nevytvoří demarkační hranici na Dněpru, budou lidé umírat stále více a více. A do průšvihu stáhnou jak Evropu, tak i Rusko…

PS1 : pro pana Peszynského : nevím, jestli používá „putinista“ mozek. Ale vím jistě, že „pravdoláskař“ ho nepoužívá ani náhodou. Ani nemůže. On ho totiž nevlastní….

PS2 : nevím, co je pro koho „hlavní zpráva“ z bojiště, Martine Svobodo. Pro Vás deset paragánů, pro mne použití chemických zbraní. Není nutné mi vsugerovávat Vaše podružné „priority“. Víte, čemu se říká, že tonoucí se stébla chytá……? (jo, a jinak na zprávy z bojiště je hodně dobrý server „vlkovobloguje“)

PS3 : za tohle jsem dostal diskuzní ban:

11:15 17.8.2014 Jste parchant, který se snížil k použití mé fotografie pro zvýraznění vašeho blogu. Žádám adminy o stažení článku tohoto zmetka.
15:47 11.8.2014 milý pane Dvořáku. V podmínkách blogu je jasně napsáno, že mohu používat fotek, které jsou na iDnes zveřejněny. Vaše slinty blinty odmítám číst, reaguji pouze na Vaše neustálé hloupé invektivy k použití fotek.
12:09 11.8.2014 Tak prý Erdogan v Turecku nevyhrál tak nějak čistě“. Jste hloupoučký pane Ševčíku, tihle diktátoři Vám dají na prdel. Je to smutné, ale já jako bloger se těmihle průsery demokracie docela bavím. Sobotka běhá po hradech a Špida ho v JH ubytovává. AVy, Ševčíku, se z toho všeho jednou zblázníte. Ne já. Vy. Já už mám Krym schválený…
11:31 11.8.2014 a nebo teplej…..
11:31 11.8.2014 hele, za mínus. Ševčíku, jseš debil….a trojitej
11:19 11.8.2014 Větva, štveš mi. Já myslel, že na Prague pride budou verbovat do armády. A nic. Fakt se z toho poserem?
10:09 11.8.2014 Pudeš na Pride za malinku nebo za jasmínka? Blbej a arogantní až na půdu…
11:16 8.8.2014 zlatý prciny….
11:10 6.8.2014 A pořád na ČT24 Zaorálek lže!!! Není nutné čerpat nějaké dotace z Bruselu jen proto, aby se z ČR stala země vlezdoprdelistů!!!
13:14 1.8.2014 Kopni, hlupáčku, kopni


Kdo tvrdí, že jsem ten nejhorší z diskutérů, ať se podívá na diskuzní vložky těch, na které jsem reagoval….ale rychle, protože si myslím, že opět hrozí Hyde Park a pravděpodobně i konec blogu na iDnes….

PS4 : a tak já o sobě vím, že jsem hloupý. S tím si zase tolik starostí nedělám. Mě spíše ještě tak trochu pořád překvapuje, kolik lidí si v diskuzích o sobě myslí, že jsou „chytří“. Že mají nějaké znalosti. Že jim ještě pořád fungují jejich „mozky“. Toto nejde vyvrátit, protože ty mozky jsou nastaveny tak, jak jsou nastaveny. Toto změnit lze jedině „ranou do vazu“. Nějaké psychiatrie a různé záchytné stanice nepomohou. Já jsem jenom zvědav, jak tito jedinci vysvětlí svým dětem a vnukům, že jejich spokojený svět dovedli do dalších genocid. Ale to je asi pro tyto „inteligenty“ asi moc…. a tak Vlkové, kteří řeší krizi středního věku, prodávejte dále kachličky…..

PS5 : a baby jménem Vostrčilová do války neberu. Tohle je válka „machů“

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na  http://fojtik.blog.idnes.cz/