Potvrzeno: Rakovina je zcela určitě uměle vyvolaná nemoc

Potvrzeno: Rakovina je zcela určitě uměle vyvolaná nemoc

Může se to zdát těžko uvěřitelné, ale nedávná studie ukazuje, že rakovina je stoprocentně uměle vyvolaná nemoc a že je způsobena současnými jevy, jako je znečíštění životního prostředí a denní příjem potravy.

Odborníci z Univerzity of KNH, centra Biomedicínské egyptologie v Manchesteru dospěli k tomuto závěru v roce 2010 po studii pozůstatků literatury starověkého Egypta a Řecka, stejně jako předchozího období. Studie rovněž zahrnovala historicky první diagnózu rakoviny u egyptské mumie. Tato studie byla na čas zveřejněna v časopise Natura Reviews Cancer a zajímavým postřehem bylo, že vědci při zkoumání stovek egyptských mumií zaznamenali pouze jeden výskyt rakoviny.Kromě toho našli velmi málo zmínek o nemoci v dobové literatuře, což nasvědčuje tomu, že onemocnění rakovinou bylo během období extrémně vzácné. Nicméně po průmyslové revoluci výskyt rakoviny explodoval a to zejména u dětí.

„V industrializovaných společnostech je rakovina na druhém místě po kardiovaskulárních chorobách jako nejčastější příčina úmrtí. Ale ve starověku bylo toto extrémně vzácné“ řekl Rosalie David, profesor Fakulty biologických věd. “ V přirozeném prostředí není nic, co by způsobovalo vznik rakoviny a tato skutečnost nás vede k závěru, že se jedná o uměle vyvolané onemocnění způsobeno znečištěním a změnou našeho jídelníčku a životního stylu. Důležitost naší studie spočívá v tom, že nám dává historický pohled na tuto nemoc. Můžeme tedy udělat velmi jasná prohlášení o příčinách vzniku rakoviny v naší společnosti, protože nyní máme úplný přehled. Podívali jsme se zpět na tisíciletí, ne na sto let a máme množství údajů“.

Moderní industrializace

Výzkum zahrnuje vůbec první histologickou diagnózu rakoviny egyptské mumie, kterou udělal profesor Michael Zimmerman, hostující profesor na KNH Center založeném při Villanově Univerzitě poblíž Philadelphie. Podařilo se mu diagnostikovat karcinom rekta u neidentifikované mumie člověka, který žil v oáze Dakhleh během Ptolemajského období (200-400 n.l.).

„Ve starověké společnosti chybí existence chirurgického zákroku, důkaz o rakovině by měl tedy být zřejmý v každém případě. Faktickou absenci malignit v mumiích je třeba vykládat jako ve starověku vzácnou nemoc, což naznačuje, že faktory způsobující vznik rakoviny jsou omezeny pouze na společnost zasaženou moderní industrializací“, uvedl Zimmerman.

Výzkumný tým studoval mumifikovaná těla stejně, jako literární dokumentaci a písemné doklady ze starověkého Egypta, ale ze starověkého Řecka pouze důkazy literární, protože nebyly nalezeny žádné lidské ostatky z tohoto období. Tým také sledoval lékařské studie zvířat a lidských ostatků z dřívějšího období a zmapoval tak cestu zpět v historii až do věku dinosaurů.

Důkaz rakoviny u fosilií prvních lidí a zvířat, stejně jako primátů je extrémně vzácný. Existuje pouze několik desítek případů u živočišných fosilií, ale i tyto jsou většinou sporné. Objev metastázující rakoviny neznámého primárního původu byl např. nalezen u fosilie edmontosaura. Někteří vědci a lékaři jsou názoru, že možnou příčinou vzácného výskytu rakoviny ve starověku byla z velké části i krátká délka života. I když tento statistický konstrukt může být přesný, lidé ve starověkém Egyptě neměli takové podmínky k životu, jaké má dnešní civilizace, aby důsledky životního stylu postihovaly mladé lidi.

Dalším vysvětlením pro nedostatek rakovinových nádoru ve starověku je, že nejsou dobře zachovány. Zimmerman provedl některé experimentální studie  naznačující, že mumifikace skutečně zachovává rysy malignity a tudíž by případné tumory měly být naopak více zachovalé, než ostatní tkáně. Přestože byly zkoumány stovky mumií z celého světa, stále existují pouze dvě publikace dokazující mikroskopické potvrzení rakoviny. Přítomnost rakovinového onemocnění se nepodařilo prokázat ani radiologickou zkouškou u mumií z káhirského muzea.

Zdroj: humansarefree
Jarka Škrabálková

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Potvrzeno: Rakovina je zcela určitě uměle vyvolaná nemoc

  • Kydy. Existují mutace, samozřejmě dědičné, které ruší opravy DNA. Výsledkem je sbírka ruzných typů rakoviny, obvykle u téhož postiženého člověka. Podobně je dědičná mutace BRCA1 nebo BRCA2, působící rakovinu prsu. A pokud vás zajímají další případy, najdete jich stovky na serveru Online Mendelian Inheritance. Článek je klasickou ukázkou blbosti dle vzoru alternativnost za každou cenu.

  • Jsem si docela jistý, že rakovina vzniká kvůli akumulované toxicitě prostředí, buď ve formě záření, nebo toxických chemikálií. Třeba vliv dlouhodobého vystavení organismu elmag. záření je poměrně málo prozkoumaný pokud se jedná o neionizující záření. Dovedu si představit, že jevy jako rezonance by mohly i u záření s nižší frekvencí udělat v ogranismu docela bordel.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*