Teď máme za sebou volby, která jsem  upřímně fakt nesledoval. Nemám rád ty kyjevské hráče. Všichni oslavují ukrajinského nacistu Bandera a pri vyvražďování obyvatel na Doněcké a Luhanské lidové republice se chovali jako váleční zločinci. Ani jednomu z nich bych nepodal ruku.

Přesto nejsem úplně slepý. Jaceňuk je naprosto nepříčetný blázen, který za rok svého premiérování zavedl zemi na dno. Geniálni je jeho styl vyhrocení situace vůči Rusku do nesmiřitelnosti, obviňování Ruska za každý nesmysl, zatímco zem se hroutí před očima a Ukrajina,která je na Rusku nesmírně závislá nemá pomalu ani hřivnu. V zemi bude zle, bude zuřit válka, bude zima,  extremistické síly se budou radikalizovat.

A Jaceňuk si s Porošenkem půjdou – jak patří k obyklým ukrajinským demokratickým rituálům – po krku.

To je bláznovství Západu, který se domnívá, že i v zemích rozpadu demokratické volby mohou přinést stabilitu, prosperitu a smír… Opak je vždy pravdou.

Pro Evropu to bude tvrdá lekce a zatím to nevypadá, že by si uměla poctivě zamést před vlastním prahem. Většího zločinu se nemohla dopustit. Rok říkáme, že to směřuje ke katastrově a Evropa místo toho, aby zastavila Kyjev, dávala sankce Rusku. Jediným výsledkem je, že Rusko se zoceluje, stává se stále suverénější a Německo začíná upadat.

Ano, Evropa potřebuje tvrdou zkoušku. Podobný zločin se už nesmí opakovat. Nejenom, že se rozpadne Ukrajina, ale v jejím průběhu se rozvrátí většina zemí EU, zejména eurozóny a rozpadnou se struktury EU.

Mě nebaví být poslem špatných zpráv, ale nemohu za tupost evropských lídrů.

Již několikrát jsem řekl, že krize na Ukrajině a její nezvládnutí bude jedním z hlavních  důvodů k rozpadu Evropské unie, neboť normální Evropané fakt nechápou, proč k vůli zkorumpovaným a psychopatickým vůdcům na Ukrajině mají živořit.

A jsem rád, že tento propad přinese zemětřešení ve  všech členských zemích EU a vymete všechny ty nesmyslné ignoranty od Frau Merkel, Hollanda či Camerona.


Jen Obama si vesele zahvízdá a půjde vybombardovat zase nějakou jinou zemi.

Jediné štěstí je, že dnešní Putinovské Rusko nezneužívá svých výhod a nebude se mstít.

Ba dokonce, podá nakonec  té rozchvácené Evropě pomocnou ruku.

Shrnuto přátelé : nuda ohledně voleb byla pokud jde o očekávání výsledku, protože proruská opozice musela logicky být minimální.

Teď poteče krev.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz