Posuzujme ANO podle toho, co říkají jeho ministři, a ne podle toho, co říká On.

Posuzujme ANO podle toho, co říkají jeho ministři, a ne podle toho, co říká On.

 

Protože jen ti ministři říkají to, co si předseda strany nejupřímněji myslí, co skutečně plánuje, či jak věci domácí i zahraniční posuzuje. Protože on sám si věci sporné, nelíbivé, či ty, o nichž si není jistý, jak by je veřejnost přijala, do úst a ani do pera nebere. To nechává na svých ministrech a těm pak už zbývá jen nevděčná role, aby to, co je pro uši našich lidí nejednoznačné a co jim on důvěrně sdělil, vzali do složky, šli s tím na veřejnost a tam jeho myšlenky a názory vyhlásili. A že jsou to často věci nejen nejednoznačné, ale též pro lidi hodně nepopulární, dokazuje např. fakt, že jeho ministr obrany, taktéž jen názory svého pána z úst vypouštějící, se stal právě pro to, co z nich vypouští, jedním z nejnenáviděnějších a též nejopovrhovanějších politiků, kteří se po našich veřejných kolbištích pohybují.

Nebo máte za to, že by si tento obranný ministr dovolil v každé své druhé větě napadat Rusko, vypouštět z úst úvahy, jakým nebezpečím pro nás tento stát představuje, kdyby pro své slaboduché výpady neměl požehnání či aspoň souhlas svého pána? Nebo se domníváte, že by si on, pouhý ministr obrany, dovolil ze své vlastní vůle vystoupit na bezpečnostní konferenci v Mnichově a proti mínění zde panujícímu uvést, že my Češi jsme takoví kabrňáci, že do roku 2025 budeme schopni splnit americký požadavek dávat na obranu, čili víceméně na budoucí šrot, dvě procenta českého HDP, což představuje – jak uvádí www.vasevec.cz – více než 103 miliardy kč? A to v situaci, kdy zdrcující většina zemí na zmíněné konferenci požadavek dvouprocentního výdaje svých HDP na obranu odmítla? A kdy dokonce i pověstný protiruský jestřáb a předseda evropské komise Juncker vyhlásil, že Evropa by tlaku USA na zvyšování obranných výdajů podlehnout neměla, a měla by tedy své peníze vydávat účelněji?

Anebo si myslíte, že to on, ministr obrany, a nikoliv jeho pán, rozhodl, že to nebude zbrojovka Uherský Brod, která dodá neprůstřelné vesty české armádě, ale že ty vesty, prý lepší, dodají Američané, každou o zhruba 22 000 kč dražší, než by nás stála vesta z Brodu?

Takže obezřetně potěžkávejme váhu strany ANO, a přijmeme-li na jedné straně s povděkem prohlášení jejího předsedy, že bez Ruska se dnes žádný evropský problém řešit nedá, všimněme si – a ještě pozorněji – též toho, co říkají její ministři. Protože ti nejsou ničím víc než jen věrnou ozvěnou hlasu svého pána, jak už to v těhle stranách, zrozených z ničeho než z vůle jejich zakladatelů a pak taky z velké hromady peněz, bývá.

 

 

Lubomír Man

(Ministr obrany Martin Stropnický Foto: Praguepost.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

  • Ať´ jde Babiš k šípku. Chceš-li mítúspěch tak se obklop lidmi chytřejšími než jsi ty. To pro samolibého Babiše neplatí, nechce mít konkurent\y a tak tam má panoptikum. Jedním z neumětelů. který řídí obranu je hérec Stropnický, který připustil tu hrůzu, že vojákům budou velet potomci vrahů našich předků. je to zločin. Jak neodborník v určitém oboru může v tomto oboru být ministrem Je to šaškárna a tak mnozí ministři jsou šašci. Stropnický snad ztratil sebekritiku a chtěl by být prezident tem. Je to k smíchu. Je ve stejné kategorii jako Horáček.

  • Poslechl jsem si projev Babiše na jejich sjezdu a slyšel jsem Husáka. Až šel mráz po zádech. V oblasti daní sčítal hrušky s jabkama a ta procenta mu opravdu nějak nejdou. Dozvěděl jsem se také, že solární tunel stál tisíc miliard. To také popletl. Babiš mele a voliči mu na to skáčou. Hnutí ANO je firma pana Babiše. Těžko lze očekávat, že by si zaměstnanci zvolili jiného majitele. Stát chce řídit jako svou firmu. Stát není jeho firma a doufám, že nebude. Jeho poskoci si myslí, že jsou všemocní. Babiš jim ten pocit dává. Proto si Stropnický myslí, že by mohl být prezidentem. Toto hnutí je spolek velmi nebezpečných lidí. Babišovi nevadí, když do ANO vstoupí (stane se jeho zaměstnancem, placeným státem) někdo, kdo je chytřejší než on. Babiš ovládá lidi přes peníze a moc. Sobotka je na tom hůř. Ten musí každého, kdo je chytřejší než on, likvidovat, aby si nedělal ambice na jeho místo. Proto bude Sobotka obklopen vždy hlupáky a Babiš toho bravurně využije. Už nyní Sobotka dělá, co mu Babiš nařídí. Až bude Babiš premiérem, bude mu k tomu Sobotka také sekundovat. Vláda Babiše a Sobotky nás zatáhne do modelu, který vidíme v Turecku. Pokud ANO vyhraje volby, spustí Babiš procesy, aby se stal jediným absolutním vládcem. Jeho vzorem není jen Trump, ale hlavně Erdogan.

  • Rusko neni zadna hrozba. NATO a USA jsou v konvencnich zbranich 5 x silnejsi jak Rusko. Na mori jsou 2 x silnejsi, jak vsechna valecna lodstva dohromady. Presto nam stale vnucuji, ze se musime bat Ruska. Ja se spise bojim USA, ktere Rusko vsude na hranicich provokuji, aby zasahlo na Ukrajine, na Baltu, v Cernem mori. USA jsou valecny stvac a zlocinec, jak to rikali komousi. Tenkrat jsme se tomu smali. Ted vime, ze je to jedna z mala pravd, kterou meli a zastavali. Za 14 let 7 znicenych zemi s miliony mrtvych , ponechanych v chaosu a dodnes terorizovane skupinami ozbrojenych hrdlorezu. To by nas melo varovat pred humanitarnim bombardovanim jako bylo v Srbsku na zaklade podvrzene lzi, ze tam Srbove zabili civilisty. Zatim to byli zabiti teroriste, ktere nahazeli na hromadu, skovali jejich zbrane a fotili je. Pak rekli, ze to jsou zmasakrovani civiliste. Krvava Madeleine Allbright stale zastava nazor, ze bombardovani Srbska s tisici zabity civilistu a deti bylo spravne a nutne!!!!

  • Stropnicky uz podridil cast armady Wehrmachtu, pardon Bundeswehru, aniz by se lidi probudili se sveho chrapani. Jeho syn fousek take ceri vodu, sice kontraproduktivne, ale to se u nas nosi, hlavne v prazske kavarne. Ze by mel byt tenhle vyzilec prezidentem Cehunu? To tam lepsiho klauna nemaji???

  • Stropnický se zbláznil. „Uvažuje o kandidatuře na prezidenta“. Tu hloupost vypustil na pokyn Babiše, aby si kdokoliv myslel, že může kandidovat. Můžeme se těšit na volbu. To bude zase sestava. Možná, že se těší na to, že bude protektorátním prezidentem jako byl Hácha. Proto asi předal velkou část naší armády pod velení Němcům. Rusko není hrozbou. Hrozbou pro nás jsou naši politici.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*