„Porošenko živí války a korupci penězi od Mezinárodního měnového fondu“ – uprchlý ukrajinský poslanec

„Porošenko živí války a korupci penězi od Mezinárodního měnového fondu“ – uprchlý ukrajinský poslanec

Petro Porošenko vládne na Ukrajině tím, že rozděluje západní finanční pomoc do války a podplácení, zatímco vydělává velké peníze s pomocí úzkého kruhu věrných oligarchů, sdělil uprchlý ukrajinský poslanec v exkluzivním rozhovoru se stanicí RT.        

Alexandr Oniščenko, bývalý poslanec ukrajinského parlamentu, miliardář, oligarcha a profesionální olympijský jezdec na koních, uprchl letos v létě týden předtím, než byl zbaven poslanecké imunity kvůli vyšetřování údajného podvodu s plynem.

Oniščenko uvedl, že případ vedený proti němu je bouda a ukrajinská vláda se jej snaží falešně obvinit, aby zakryla rozsáhlé úplatkářství, které je přímo spojeno s prezidentem Porošenkem.

Oniščenko, který uvedl, že byl klíčovou postavou v komplexním systému po dobu dvou let, slíbil, že ukáže západním sponzorům ukrajinské vlády, kde jejich peníze ve skutečnosti jsou. Oniščenko řekl RT, že většina peněz od Mezinárodního měnového fondu (MMF) je používána prezidentem Porošenkem a jeho komplici na živení probíhající občanské války na východě Ukrajiny.

„Většinu peněz oni používají pro válku. Myslím, že Porošenko má velký zájem udržet válku,“ uvedl Oniščenko. Přerostlá armáda nejenže umožňuje Porošenkovi sklízet zisky z „válečných“ smluv, ale také potlačuje politické oponenty, tvrdí ukrajinský poslanec.

„Všechny smlouvy této války, dokonce i ty malé, jako jsou zbraně, nebo nějaké věci pro armádu, prochází přes společnosti, které jdou blízké Porošenkovi. Oni prostě perou peníze. Pro ně je válka podnikání.“

Ukrajinský prezident a jeho komplicové mají teď podíl na všech významných obchodech v zemi a je nemožné, aby někdo mimo tento vnitřní kruh vydělal na Ukrajině peníze, podle Oniščenka, který tvrdí, že Porošenko a jeho tým mají strach, že by někdo mohl potenciálně financovat opozici před  nadcházejícími volbami.

„Porošenko teď kontroluje všechny státní společnosti. Je to největší obchod, to co dělají. Je to chemická továrna v Oděse, mnoho státních energetických společností,“ uvedl Oniščenko. Pouze lidé blízcí prezidentovi se mohou starat o tyto společnosti,“ tvrdí uprchlý poslanec.

„Oni používají tyto peníze pro politickou výhodu, pro hlasování, pro podporu..oni používají tyto peníze, aby byl Porošenko silnější,“ dodal Oniščenko.

Skandál obklopující působivé příjmy, nedávno zveřejněné ukrajinskými politiky, upozorňuje na rozsah ukrajinské korupce, řekl Oniščenko kanálu RT.

Oniščenko doufá, že nedávné odhalení o rozsahu korupce v ukrajinské vládě bude mít za následek ukončení finanční pomoci do země.

„Celá Evropa byla v šoku po přiznání peněz lidí z ukrajinského parlamentu. Pokud jste viděli, všichni zástupci lidu, přiznali tolik peněz. Bylo to šílené, milióny a milióny. Jak vydělali tolik peněz?“ zeptal se Oniščenko.

„Porošenko je korumpuje…platí jim peníze…za hlasování. To je důvod, proč mají nyní tolik peněz. Kupují si velké domy, kupují si jachty a spoustu věcí. Oni musí vysvětlil, odkud jsou ty peníze.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Mikhail Palinchak/TASS)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Porošenko živí války a korupci penězi od Mezinárodního měnového fondu“ – uprchlý ukrajinský poslanec

  • Ukrajina neustale ostreluje Donbas. Ucelem je, aby bylo prohlaseno neplneni minskych dohod, ktere povede k prodlouzeni protiruskych sankci. Kdy uz konecne skoncuji USA s touhle svinskou politikou podpory svezkorumpovane loutkove vlady na Ukrajine, kterou dosadili po jimi organizovanem puci na Majdanu??? Kdy uz provedou volby na Ukrajine, aby se tento stav ukoncil? Od Trumpa neocekavejte zadne zazraky. Ty jeho volebni sliby porusi klidne jako to udelal Ohava.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*