Porošenko vyhrožuje zavedením stanného práva na Ukrajině, pokud selže jednání v Minsku

Porošenko vyhrožuje zavedením stanného práva na Ukrajině, pokud selže jednání v Minsku

Ukrajinský prezident Petro Porošenko ve středu prohlásil, že je připraven zavést stanné právo po celé zemi, nebude-li dosaženo žádné dohody na summitu v Minsku.

Ukrajinský prezident nicméně zopakoval, že zůstal „prezidentem míru“. „Musíme být připraveni na obě varianty – pro mír a pro ochranu země,“ uvedl.

Zaměřujíc se na stav angažovaného Donbasu (východní oblast Ukrajiny), uvedl: „decentralizace na které pracujeme nebude mít nic co dočinění s federalizací, Ukrajina zůstává unitární stát,“ vysvětlil, nicméně je připraven „poskytnout územnímu společenství „stejná práva, které existují v Ruské federaci.“

Porosenko2

Ukrajina a Evropská unie budou vyjadřovat společný postoj na summitu v Minsku, uvedl Porošenko ve středu na zasedání vlády.

„Klíčovým postojem je příměří bez předběžných podmínek,“ řekl Porošenko. „Chceme žít v míru, chceme celou Ukrajinu a chceme zastavit agresi,“ pokračoval.

Dodal, že právě koordinoval po telefonu pozice před summitem s představiteli EU.

„Ukrajina a Evropská unie budou mít na tomto summitu společný postoj,“ uvedl Porošenko a dodal, „Neměl jsem zatím více důležitou schůzku během svého předsednictví než je ta, která se dnes koná v Minsku.“

 

zdroj : http://tass.ru
Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*