Porošenko: Ukrajina je na pokraji války s Ruskem

Porošenko: Ukrajina je na pokraji války s Ruskem

Ukrajina je na pokraji války s Ruskem po nedávném incidentu v Kerčském průlivu, prohlásil ukrajinský prezident Petro Porošenko.   

„Nechci, aby si někdo myslel, že je to maličkost. Země je pod hrozbou totální války s Ruskou federací,“ řekl Porošenko v rozhovoru s ukrajinskými televizními kanály.Ukrajinský prezident také ukázal satelitní snímky údajně ukazující ruskou vojenskou základnu, která se nachází 18 kilometrů od ukrajinských hranic, které byly pořízeny ve dnech 17. září, 24. září a v říjnu.

„Jak vidíte, počet tanků na základnách umístěných podél hranice se ztrojnásobil. Proč tam byly přemístěny? Počet jednotek reorganizovaných po celé délce našich hranic se také výrazně zvýšil. Pozice k možnému cvičení v žádném případě neodůvodňuje toto navýšení,“ poznamenal Porošenko.

Porošenko zdůraznil, že tanky nebyly po incidentu v Kerčském průlivu vyvezeny a zůstaly tam.

„Po incidentu v Azovském moři jsme měli poskytnout ukrajinským ozbrojeným silám schopnost odporu v případě rozsáhlé pozemní invaze,“ řekl Porošenko.

Ukrajinský parlament dříve schválil Porošenkův dekret, který navrhl zavedení stanného práva na 30 dní v některých oblastech země podél hranice s Ruskem, stejně jako podél pobřeží Černého moře a Azovského moře poté, co Rusko zadrželo tři ukrajinské lodě v Kerčské úžině.

Tohle vyhlášení bylo učiněno uprostřed nedávné provokace ukrajinských lodí, které dne 25. listopadu překročily ruskou námořní hranici. Podle ruské Federální bezpečností služby (FSB), plavidla plula směrem k Kerčskému průlivu, což je vstup do Azovského moře, kde byly lodě zabaveny Ruskem, protože lodě nereagovaly na výzvy k zastavení.

Ruské ministerstvo zahraničí popsalo akci ukrajinských plavidel jako provokaci provedenou v rozporu s mezinárodním právem.

 

(Ukrajinský prezident Petro Porošenko Foto: Sputnik)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Porošenko: Ukrajina je na pokraji války s Ruskem

  • USA poslaly na Ukrajin 5 miliard dolarů, aby se spustil Majdan. Peníze zmizely. Západ poslal další peníze, které rovněž zmizely. Zbraně, které posílá Západ včetně naší republiky jsou rozprodané na černém trhu a manko se maskuje výbuchy skladů … Ukrajině není pomoci. Měli by vědět, že případná válka s Ruskem bude jen jejich válka. Evropa se do ní nesmí nechat vtáhnout. Zatím odolávala pokusům USA rozpoutat válku Evropy proti Rusku a doufejme, že to tak zůstane.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*