Porošenko se údajně připravuje k útěku z Ukrajiny

Porošenko se údajně připravuje k útěku z Ukrajiny

Bývalý ukrajinský poslanec Vladimír Oleynik uvedl, že ukrajinský prezident Petro Porošenko poslal v lednu do Španělska dva letouny plné peněz a cenných uměleckých předmětů.

Porošenko registroval zásilku jako diplomatický náklad, napsal Oleynik na Facebooku. „Španělský velvyslanec je Porošenkův přítel, ten ho jmenoval v roce 2006. Jeho hlavním diplomatickým posláním je starat se o Porošenkův dům (ve Španělsku). Poté bude Porošenko všem vysvětlovat, že utekl z Ukrajiny pouze se svým příručním zavazadlem,“ napsal Oleynik.

Ukrajinská média uvedla, že prezident Porošenko vlastní dvoupatrovou vilu středomořského stylu o rozloze 1254 metrů čtverečních v Atalaya Isdabe – na pobřeží Středozemního moře. Vila, samozřejmě, není registrována jako Porošenkův majetek.

V lednu tohoto roku, Porošenkova společnost Roshen oznámila, že ruší svoji továrnu v ruském Lipetsku.

Za zmínku stojí, že Vladimir Oleynik žije mimo území Ukrajiny od roku 2014 v důsledku trestního řízení. Oleynik je známým kritikem Porošenkova režimu a má v úmyslu kandidovat na ukrajinského prezidenta.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ukrajinský prezident Petro Porošenko Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Porošenko se údajně připravuje k útěku z Ukrajiny

  • Zvolenym prezidentem Ukrajiny je mily autore stale jeste Janukovic, ktereho Neonaciste malem zabili pri puci a ktery uprchnul do Ruska a zije tam.

  • Porosenko je neonacisticka loutka, oligarch a Zid, dosazeny do uradu USA. Cela vlada na Ukrajine je pucisticka a loutkova, dosazena USA/CIA/Nuland. Nebyla nikym zvolena a terorizuje obyvatelstvo na Ukrajine, v Donbasu zabiji hlavne civilisty neustalymi utoky na Doneck a Luhansk.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*