Porošenko se připravuje na útěk z Ukrajiny, tvrdí bývalý ministr

Porošenko se připravuje na útěk z Ukrajiny, tvrdí bývalý ministr

Bývalý ukrajinský ministr hospodářství Vladimir Lanovoy uvedl, že současný prezident Ukrajiny Petro Porošenko se připravuje na útěk do zahraničí, v případě, že prohraje volby.         Ve svém článku pro časopis Glavred bývalý ministr vysvětlil, že sám Porošenko si je vědom, že nebude moci zůstat prezidentem ve druhém funkčním období. A v tomto případě je odlet ze země jediným způsobem, jak se vyhnout trestnímu stíhání.

Autor článku je přesvědčen, že vůdce Ukrajiny úmyslně zdržuje boje v Donbasu pro svůj největší osobní prospěch. Stagnující konflikt na jihovýchodě mu přináší obrovský zisk díky zpronevěře z rozpočtu na obranu, věří Lanovoy.

„Krádež prostředků z rozpočtu na obchody s vojenským zařízením, zbraně, výstavbu vojenských a domácích zařízení pro armádu je korupcí prováděnou ve stylu mafiánského klanu za účasti zástupců NSDC a krve ozbrojených sil Ukrajiny. Bez ohledu na to, kolik vojenského vybavení a zbraní by bylo možné dodat za ukradené peníze – a to navzdory skutečnosti, že na tento účel není z rozpočtu na obranu vyčleněno dost prostředků.“

„Kvůli těmto informacím je nutné kriticky posoudit schopnost a touhu Porošenka a jeho okolního týmu zvýšit naše obranné schopnosti a dosáhnout navrácení naší suverenity nad územími zabavenými agresory.“

Podle bývalého ministra se korupci daří v zakázkách v oblasti obrany, z nichž většina je uzavřena pouze s určitými společnostmi. Současně se pašované náhradní díly nakupují v Rusku za pomocí systému „šedého trhu“. Ve výsledku zůstává armáda slabá, technicky nezajištěná a se zničenou morálkou.

Bývalý ministr je zároveň přesvědčen, že prezident nepochybuje o tom, že jeho porážka se blíží a že bude muset odpovědět na mnoho věcí, zejména na hrozný stav armády a korupci v zemi.

Zvěsti, že Porošenko se ani neúčastní seriózní kampaně na prezidenta a že už „balí své kufry“, jsou neustále podporovány médii a jeho politickými oponenty. Před jeho údajným plánovaným útěkem již dříve varoval kandidát na ukrajinského prezidenta Anatoly Gritsenko.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*