Porošenko připustil, že je příliš brzy pro vstup Ukrajiny do NATO

Porošenko připustil, že je příliš brzy pro vstup Ukrajiny do NATO

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v pondělí uvedl, že se Ukrajina musí připravit na vstup do NATO.

„Současné reformy Ukrajiny jsou v souladu s požadavky NATO na 99%,“ řekl Porošenko na společné tiskové konferenci s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. „Je Ukrajina připravena, aby se teď stala členem NATO? Odpověď zní ne. Musíme se na to připravit. Je NATO připraveno uznat Ukrajina jako spojeneckého člena? Ne. Je však nezbytné na to mou zemi připravit.“

Stoltenberg uvedl, že NATO v současné době s Ukrajinou spolupracuje, podporuje její reformy, reformy armády, aby byly v souladu s požadavky NATO.

Jens Stoltenberg a Petro Porošenko Foto: Mikhail Palinchak/Ukrainian president's press service/TASS
Jens Stoltenberg a Petro Porošenko Foto: Mikhail Palinchak/Ukrainian president’s press service/TASS

Když budou reformy dokončeny, Ukrajina se bude moci rozhodnout, zda by měla požádat o členství v NATO, a poté aliance zváží žádost podle standardních postupů. To není problém, uvedl Stoltenberg.

Podle prohlášení NATO, Stoltenberg a Porošenko v pondělí zahájili mezinárodní cvičení Joint International Civilian Consequence Management Exercise „Ukraine 2015“, pořádané euroatlantickým koordinačním centrem Euro-Atlantic Disaster Response Coordination Centre a Státní službou Ukrajiny. Této čtyřdenní akce se bude účastnit více než 1110 záchranářů z 28 zemí.

 

 

TASS/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*