Porošenko potvrdil obranný plán na boj proti „ruské agresi“

Porošenko potvrdil obranný plán na boj proti „ruské agresi“

Ukrajinský prezident Petro Porošenko potvrdil nový koncept obrany země, který odráží údajnou největší hrozbu „agresi z Ruska“, uvádí se v prohlášení na oficiálních stránkách prezidenta zveřejněném ve středu.

„V souladu s dokumentem, největší skutečná krátkodobá hrozba stále přetrvává v ruských akcích cílených k vyčerpání ukrajinského hospodářství, destrukci sociálně-politické stability s cílem zničit Ukrajinu a převzít její území, použít vojenské síly, stejně jako používání technologií hybridní války, dočasně okupovat Krym a další akce k destabilizaci situace v regionu Baltského, Černého a Kaspického moře,“ uvádí se v prohlášení.

Koncepce stanovuje implementaci několika úkolů, včetně přijetí zásad a bezpečnostních standardů NATO a EU, zavedení „efektivního sjednoceného plánování a řízení zdrojů s využitím moderních evropských a euroatlantických přístupů“ a posílení spolupráce se zpravodajskými službami členských států NATO.

Ukrajinské vedení, které se chopilo moci v roce 2014, usiluje o členství v NATO i Evropské unii.

V září 2015, ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal novou vojenskou doktrínu, ve které je jedním z hlavních cílů rozvoj ozbrojených sil země, tak, aby byly v souladu se standardy NATO v roce 2020.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu/ Petro Porošenko Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Porošenko potvrdil obranný plán na boj proti „ruské agresi“

  • Ukrajina není problém pro své nepřátele. Ti by s ní zametli velmi rychle, kdyby chtěli. Ukrajina je problém pro spojence. Pokud vleze do EU popř. NATO, bude se chovat jako Turecko. Prostě bude své spojence vysávat a vydírat. Všechny peníze, které šly na Ukrajinu se ztratily. Pro Evropu by bylo lepší nechat Ukrajinu svému osudu, ať se rozdělí na západní – nárazníkovou zónu mezi Evropou a Ruskem a východní – proruskou. Dávat Ukrajincům peníze neznamená poškodit Rusko, ale vyhodit peníze do kanálu.

  • At´mu Petrovi konečně někdo dá nějakou hračku/ třeba medvídka od Putina/. Stále brečí jako malé dítě, jak mu Putin ubližuje, přitom je to velký masochista. Dělá vše proto, aby bylo na Ukrajině ještě hůře a hůře. To jeho přítel Erdogan, to je jiná třída. Všichni co ho kritizují jsou teroristé a se všemi si to vyřídí!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*