Porošenko postavil všechny jednotky na hranice Krymu, Donbas je v bojové pohotovosti

Porošenko postavil všechny jednotky na hranice Krymu, Donbas je v bojové pohotovosti

Ukrajinský prezident Petro Porošenko ve čtvrtek nařídil plnou bojovou pohotovost všem jednotkám na hranicích s Krymem a na trakčním vedení v Donbasu.                

„Nařídil jsem plnou bojovou pohotovost všem jednotkám v příhraničních oblastech Krymu a na trakčním vedení v Donbasu,“ řekl Porošenko po setkání s vedením bezpečnostních agentur Ukrajiny a ministerstvem zahraničí.

Tento krok přichází v důsledku údajných pokusů o teroristické útoky na Krymu. Ruská federální bezpečnostní služba (FSB) oznámila 10. srpna, že zabránila teroristickým činům na Krymu, které připravila Hlavní zpravodajská služba ukrajinského ministerstva obrany.

Porošenko také dal pokyny bezpečnostním složkám země, pohraniční stráži a dalším agenturám.

„Pro pohraniční stráže musí být nastaveny zvláštní požadavky v oblasti administrativy hranice s dočasně obsazeným Krymem a na trakčním vedení v Donbasu,“ uvedl ukrajinský prezident.

Ukrajinské pohraniční stráži bylo nařízeno zvýšení kontroly průchodu na kontrolních stanovištích, zatímco národní gardy a národní policie byly instruovány ke zvýšení ochrany strategických zařízení.

Šéfovi Rady bezpečnosti Ukrajiny bylo uloženo uspořádat mimořádnou schůzi protiteroristického centra a přinést potřebné úkony.

Také ukrajinskému ministrovi zahraničí bylo uloženo uspořádat setkání se zástupci zahraničních diplomatických zastoupení na Ukrajině a informovat je o nejnovějším vývoji na hranici s Krymem a na kontaktní linii v Donbasu, informovala tisková kancelář ukrajinského prezidenta.

Jeden důstojník FSB byl během operace při zadržování teroristů 10. srpna zabit. Později byl zabit i příslušník ruského ministerstva obrany, když se sabotéři podruhé pokoušeli o vniknutí. Ruský prezident Vladimír Putin ve středu uvedl, že Rusko udělá vše, aby byla zajištěna bezpečnost občanů a infrastruktura Krymu.

Na místě činu byla nalezena výbošná zařízení, která obsahovala více než 40 kiligramů TNT, střelivo, pojistky, protipěchotní a magnetické miny, granáty a standardní speciální zbraně ukrajinských ozbrojených sil,“ informovala FSB.

 

(TASS/ svobodnenoviny.eu Foto: Mikhail Palinchak/Ukrainian presidential press service/TASS)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Porošenko postavil všechny jednotky na hranice Krymu, Donbas je v bojové pohotovosti

  • Porošenko jedná jako smyslu zbavený. Copak neprohlédl Putinovu hru s jeho Ukrajinou. I když tvrdí, že vedle sebe potřebuje Rusko prosperující Ukrajinu, opak je pravdou. Rusko potřebuje levné, ale zároveň i kvalifikované pracovní síly, jaké představují Ukrajinci. Východ Ukrajiny s jejich uhlím a průmyslem jde s Putinem a nyní pouze Putin potřebuje, aby získal přístup na Krym po Ukrajinské souši. K tomu mu pomohou dnešní “ přátelé “ Turci, zlikvidují základnu Daiš v Chersonské oblasti a proženou Ukrajinskou armádu po území Ukrajiny, snad se zastaví v Kyjevě, či až na Slovenských hranicích, to je záhadou.

  • Rusko zvažuje opatření proti Kyjevu jako odvetu za Krynské události. Jeden z návrhů je ukončit veškeré diplomatické styky s Ukrajinou. Což by znamenalo konec jednání Normandské 4 i konec Minských rozhovorů. Myslím, že Prasečenkův konec se přibližuje stále rychleji!!! Jenom aby ho nepověsili samotní Ukrajinci…

  • Porošenko už by měl dostata pořádnou FACKU od Putina, aby se probudil ze zlého SNA!!

  • POSTRILEJTE VSECHNY CHAZARSKE SVINE A NEJEN UKRAJINSKE! Ukrajinske kluky a taty od rodin poslete domu k matkam a manzelkam! Obcanska neposlusnost pro Ukrajinu, jinak potecou potoky krve.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*