Porošenko poděkoval Spojeným státům za uvalení sankcí proti Krymu.

Porošenko poděkoval Spojeným státům za uvalení sankcí proti Krymu.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko poděkoval Spojeným státům za jejich nedávné omezení investic a obchodu na Krymu, uvedl v pondělí ráno Bílý dům.

„Prezident Porošenko poděkoval Spojeným státům za uzákonění dalšího omezení investic a obchodu s osobami na Krymu a za podepsání zákona Ukraine Freedom Support Act of 2014, uvedl Bílý dům, který citoval telefonní rozhovor mezi Porošenkem a viceprezidentem USA Joem Bidenem.

Americký viceprezident Joe Biden a ukrajinský prezident Petro Porošenko Foto: Associated Press
Americký viceprezident Joe Biden a ukrajinský prezident Petro Porošenko Foto: Associated Press

Politici také diskutovali o situaci na východní Ukrajině, o mírovém jednání v Minsku a možných diplomatických řešeních ukrajinské krize, podle Bílého domu.

Kromě toho, Biden a Porošenko hovořili o pokroku při sestavování nového balíčku mezinárodní finanční pomoci na podporu Ukrajiny.


V sobotu, americký prezident Barack Obama vydal vládní nařízení o zákazu investic na Krymu, stejně jako zákaz obchodování se zbožím, technologiemi a služeb na poloostrově. Krym se připojil k Rusku v březnu po referendu, v kterém 96 procent voličů hlasovalo za připojení se k Rusku, které dosud nebylo uznané Kyjevem a Západem.

Začátkem týdne, Obama podepsal zákon Ukraine Freedom Support Act, který povoluje poskytování zbraní Ukrajině a zavádí nové sankce proti Rusku.

Spojené státy již dlouhou dobu obviňují Rusko z účasti na konfliktu ve východních oblastech Ukrajiny a zavedly proti Rusku několik sankcí. Moskva tato tvrzení rozhodně popírá a vyzývá znepřátelené strany, aby nalezly diplomatické řešení.

zdroj : http://sputniknews.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články