Porošenko obvinil Rusko, že plánuje invazi do ukrajinských měst

Porošenko obvinil Rusko, že plánuje invazi do ukrajinských měst

Ukrajinský prezident nedávno uvedl, že Rusko má v úmyslu napadnout dvě ukrajinská města Berdyansk a Mariupol, aby zajistilo pozemní trasu z Donbasu na Krym.                    

Porošenkovo prohlášení se však nezakládá na žádných skutečných důkazech nebo argumentech ohledně výše uvedených plánů, takže poslanec Federální dumy Ruska Michail Šheremet považuje jeho prohlášení za „absurdní“.Šeremet uvedl, že prohlášení ukrajinského vůdce je absurdní a že tyto údajné plány existují pouze v Porošenkově „ohnivé představivosti“, která se snaží ukázat Rusko v negativním obrazu bez jakýchkoli konkrétních důkazů o takových plánech. Šeremet také zdůraznil, že Rusko se nikdy nevzdá svých území, avšak nikdy nebude mít v úmyslu proniknout na jiná území.

„Proto musí Porošenko zvážit všechny své kroky, než naplánuje novou provokaci proti Rusku, navíc, aby přestal obviňovat Rusko ze svých vlastních vnitřních selhání v zemi,“ uvedl Šeremet.

Je třeba poznamenat, že konflikt na východní Ukrajině mezi samozvanými republikami Doněcko a Luhansko a ukrajinskými úřady měl na svědomí od dubna 2014 více než 10 000 životů.

Mírová dohoda podepsána v Minsku v roce 2015 pomohla napětí snížit, avšak v posledních týdnech došlo k eskalaci napětí po provokaci v Černém moři, kde tři ukrajinské lodě překročily bez povolení hranice Ruska v rozporu s články 19 a 21 Úmluvy OSN o námořním právu.

Porošenko na konci listopadu uvedl, že jeho země čelí hrozbě „rozsáhlé války“ s Ruskem.

„Nechci, aby si někdo myslel, že je to vtip. Naší zemi hrozí rozsáhlá válka s Ruskou federací,“ prohlásil Porošenko v rozhovoru s ukrajinskými televizními kanály.

Podle Porošenka je taková hrozba války údajně potvrzena zpravodajskými údaji, že ruské vojenské vybavení, včetně tanků, je soustředěno poblíž ukrajinských hranic.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Porošenko obvinil Rusko, že plánuje invazi do ukrajinských měst

  • Porošenko vyhlásil válečný stav, soustředil vojska na hranicích Ruska a diví se, že Rusko dělá opatření k tomu, aby ho od válečných choutek odradilo? Ukrajinci jsou nebezpečím sami sobě. Namlouvají si, že jsou středem Evropy a že mají spojence, kteří za ně půjdou válčit.
    Ne válka s Ruskem, ale vlastní občanská válka zlikviduje Ukrajinu.
    Země, která by mohla být nejvyspělejší zemědělskou a průmyslovou destinací Evropy je ovládána mafií, která neumožní nikomu slušně vydělávat. Pak Ukrajinci utíkají na Západ, aby uživili své blízké.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*