Porošenko: Kyjev bude bojovat proti „ruské agresi“ až do „poslední kapky krve“.

Porošenko: Kyjev bude bojovat proti „ruské agresi“ až do „poslední kapky krve“.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko obvinil Rusko ze zvyšování své vojenské přítomnosti na Ukrajině, a uvedl, že země bude bojovat proti ruské agresi, „až do poslední kapky krve.“ Nicméně to nevypadá, že by ukrajinská veřejnost sdílela jeho nadšení.

Počet ruských vojenských sil v okupovaných ukrajinských oblastech roste, řekl ukrajinský prezident Petro Porošenko v rozhovoru pro deník ZDF heute journal.

To je důvod, proč je naší první prioritou ochrana,“ uvedl Porošenko. „Nedovolíme, aby k nám někdo přišel se zbraněmi a podmanil si nás,“ dodal.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko
Ukrajinský prezident Petro Porošenko

Podle deníku, Porošenko přirovnal současnou situaci k druhé světové válce, pouze s tím rozdílem, že hrozba přichází nikoli ze Západu, ale z Východu. Kyjev opakovaně obvinil Moskvu z podpory separatistů na východní Ukrajině a z podněcování špatné situace v zemi, zatímco Moskva odmítá odvinění Kyjeva z ruského zapojení v konfliktu.

Budeme bojovat za naši zemi do poslední kapky krve,“ prohlásil Porošenko. „Je to naše země, je to naše vlast.

Nicméně, obyčejní Ukrajinci nepodporují tuto bojovou náladu. Podle nedávných průzkumů, 95% kyjevských mužů v produktivním věku se vojenské službě vyhýbá, za použití různých metod, od podplácení, po útěky do jiných zemí.

Porošenko také kritizoval minskou dohodu a nazval ji „pseudo-mírem“, ve stejné době, kdy popřel existenci nacionalistické rétoriky v politických kruzích na Ukrajině.

Dříve, francouzští a němečtí političtí představitelé uvedli, že dodržování minských dohod je nejlepší možností, jak překonat současnou krizi.

 

Sputnik/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Porošenko: Kyjev bude bojovat proti „ruské agresi“ až do „poslední kapky krve“.

  • Doufam, ze tou posledni kapkou krve myslel Porosenko svou. No, proti gustu zadny disputat.

  • Americky podplateny ritolez. Rozpredal svoju vlastnu najurodnejsiu pôdu ( nikto v zapadnom svete si nepreda ani 1 milimeter pôdy ) Amerika, Nato, EU s tymto panakom na spagatiku je najvecsia novodoba skaza pre Ukrajinu a cely svet. Amerika a jej podobny melu z posledneho “ po pyche nasleduje pad “ tento pad nezastavite……

  • A to se mi líbí, zarytý „bojovník“ se silnými slovy a gesty – eném co pravda!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*