Poprvé za 6 let mají armády Sýrie a Libanonu kontrolu nad celou hraniční oblastí

Poprvé za 6 let mají armády Sýrie a Libanonu kontrolu nad celou hraniční oblastí

Poprvé za 6 let mají armády Sýrie a Libanonu po dohodě s teroristy Islámského státu kontrolu nad celou hraniční oblastí mezi oběma zeměmi.            

Po uzavření dohody začaly konvoje plné teroristů ISIS odjíždět z oblasti západního Qalamúnu na syrsko-libanonské hranici.

Konvoje údajně směřují do města Abú Kamal, které se nachází ve východní části Deir Ez Zour, což je poslední pevnost pod kontrolou Islámským státem.

Podle zdrojů blízké syrské armádě, 17 autobusů a 10 vozů syrského Červeného půlměsíce přijelo do Jaroud Qara v západním Qalamounu poté, co projeli Šejchem Aliem, za účelem evakuace teroristů ISIS a jejich rodinných příslušníků.

Než odešli, teroristé spálili svá sídla a zničili svá zařízení.

Syrská armáda oznámila, že dosáhla dohody o příměří s Islámským státem, platící pro oblast západního Qalamounu poblíž Damašku.

Syrská armáda ve svém prohlášení odůvodnila dohodu tím, že chtěla ušetřit co možná nejvíce civilních životů a odhalit osud pohřešovaných libanonských vojáku, kteří byli Islámským státem uneseni během střetů s teroristickou skupinou. Později se ukázalo, že všichni unesení vojáci, s výjimkou těch, kteří jsou na cestě zpátky, byli teroristy zabiti.

Je třeba poznamenat, že je to poprvé, co syrská armáda uzavřela dohodu s ISIS.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Syrská armáda Foto: AMN)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*