„Pomáhat a chránit“? A co vražda v Tescu?

„Pomáhat a chránit“? A co vražda v Tescu?

V čtvrtek 21.7.2016 ubodala pacientka psychiatrické léčebny v Bohnicích v Tescu na Smíchově náhodně vybranou ženu. Nůž před tím vzala z regálu. Máme se bát už i nakoupit do potravin či jinam?

Ministr Milan Chovanec nám tvrdí, že ČR nehrozí teroristický útok, že nemá žádné informace o nějakém riziku. Slušně řečeno, je to blábol. Bezpečnostní rada státu na posledním zasedání řešila součinnost PO případném teroristickém útoku na letišti či v metru. Tedy řešila koordinaci sanitek a pohřebních vozů? Neřešila prevenci, ale následky. Chovanec prohlašuje, že nemůže hlídat každé obchodní centrum v Čechách. Přitom například v Keni to dělají. Podívejte se na letiště Ruzyně. Vidíte tam zvýšenou ostrahu ze strany vojáků a policie, vidíte tam psovody se psy na detekci výbušnin? Já tam byl nedávno a neviděl jsem je. Policie nás tedy očividně nechrání. A není to chybou řadových policistů.

Jenže problém je, že nás nechrání nejen před teroristy, ale ani před vlastními spoluobčany. Pochopitelně že to zcela nejde, ale případ vraždy v Tescu je událostí, kdy heslo „Pomáchat a chránit“, zejména slovo „chránit“ dostalo povážlivou trhlinu. Nutno předem podotknout, že pachatelka údajně protestovala proti propuštění z léčebny a tvrdila, že je svému okolí nebezpečná. Pokud toto opravdu prohlásila před propouštějícím lékařem – psychiatrem a ten ji opravdu propustil, jak to, že ještě nebyl policií obviněn? Nicméně, těch „pochybení“ bylo víc. Vražedkyně z Tesca se podle ZDROJE pokusila vraždit již před 14 dní před vraždou v Tescu.

vrazda v tescu

Citace z idnes.cz: „    Michelle S. si v kavárně vyhlédla oběť, kterou do té doby neznala. Zhruba pětadvacetiletou ženu sledovala na záchod, počkala si na ni v chodbičce u umyvadla a poté se ji pokusila uškrtit vlastním tričkem. Žena si křikem dokázala přivolat pomoc. Policisté vyslechli poškozenou dívku i útočnici. S první z nich mluvili asi tři čtvrtě hodiny v suterénu kavárny, kde je vinotéka. Druhou vyslechli zčásti před ostatními přítomnými. Podle svědků se nijak netajila tím, že chtěla zabíjet, a litovala, že jí její první vražedný pokus nevyšel. O výpovědi ostatních přítomných se policisté nezajímali.

Jak je možné, že policisté nic nesepsali? Jak je možné, že útočnici, která se jim přiznala, že chtěla vraždit a že lituje, že se jí to nepovedlo, okamžitě nevzali do vazby a následně nekontaktovali psychiatra? Jak je možné, že se k případu zásadně nevyjádřil ministr vnitra Milan Chovanec? Jak to, že do doby vyšetření věci nebyli ošetřující lékař z Bohnic a policisté, zasahující u prvního napadení, postaveni „mimo službu“? Navíc, jak nás má policie chránit, když jí její ministr chce odzbrojit? Místo toho kupuje byty za polovinu ceny, opět přibírá a spolu s Pelikánem tady chce zavést cenzuru. Likvidují se policisté, kteří mají za úkol šetřit organizovaný zločin a korupci a policisté, kteří ignorovali přiznání k pokusu o vraždu, zůstávají ve službě?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “„Pomáhat a chránit“? A co vražda v Tescu?

  • Na policejní strategii se nic nemění. Při útoku střelce v hospodě jen čekali, až mu dojdou náboje. Chovanec ničemu nerozumí a do všeho mluví. Sobotka má Chovance jako poslušného pejska, který pro něj dělá špinavou práci. Tito dva pánové se zmocnili špinavým trikem ČSSD a zbavili se vnitřní konkurence. Aby se u koryta udrželi co nejdéle, poslouchá Sobotka Babiše a euroúředníky. Dokud povedou ČSSD tito křiví pánové, je nevolitelná.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*