Polský prezident: „Jsem absolutně proti povinnému očkování“

Polský prezident: „Jsem absolutně proti povinnému očkování“

Prezident Andrzej Duda se během zasedání vládní rady, které se zúčastnili vrcholní polští politici ve varšavském prezidentském paláci, zmínil o tvrzeních ve veřejné sféře, že by v Polsku mohlo být povinné očkování proti koronaviru. Poznamenal, že se rodiče obávají, že děti budou nuceny nechat se očkovat.

„Chci říci premiérovi a vám všem jednu věc: jsem absolutně proti povinnému očkování. Věřím, že to povede k sociálním nepokojům, a myslím si, že je to otázka odpovědnosti lidí a každý by měl nést tuto odpovědnost sám,“ prohlásil.Prezident poznamenal, že povinné očkování je překročením hranic, které nelze připustit. Jako ospravedlnění poukázal na vzdorný národní charakter Poláků.

„Pokud k tomu budou lidé donuceni, pak budeme mít špatnou sociální situaci, což by skutečně vedlo k napětí,“ řekl.

Šéfredaktor týdeníku Do Rzeczy Paweł Lisický prezidentova slova ocenil.

„Jsem velmi rád, že tato slova zazněla, zejména s ohledem na myšlenky, které se objevují, jako je zavedení povinného očkování pro různé sociální nebo zaměstnanecké skupiny. Prezident reprezentuje zdravý rozum a jeho výrok by měl být bariérou proti nezodpovědným myšlenkám,“ řekl.

Lisický dodal, že Duda odráží obavy rodičů. Vysvětlil, že z praktického hlediska, pokud by se vláda pokusila zavést povinné vakcíny, mohlo by to vést k chaosu, rozporům a nezdravé rivalitě.

„Proto Andrzej Duda stojí na straně zdravého rozumu a svobody,“ řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*