Polský prezident Duda tvrdí, že ideologie LGBT je horší než komunismus

Polský prezident Duda tvrdí, že ideologie LGBT je horší než komunismus

Polský prezident Andrzej Duda prohlásil, že ideologie hnutí LGBT je škodlivější než komunismus.

Prezident Duda, který je z pravicově populistické strany Právo a spravedlnost (Pis), se uchází o znovuzvolení v polských národních volbách, které se budou konat 28. června.Strana Právo a spravedlnost se rázně postavila proti hnutí LGBT a učinila tím jeden ze základních kamenů své platformy a stalo se to také klíčovým tématem voleb. Více než 80 regionů v Polsku se s požehnáním PiS prohlásilo od loňského roku za „bez LGBT ideologie“. Deklarace začaly po oznámení varšavského primátora Rafała Trzaskowského o jeho opozici vůči programu vládnoucí strany a jeho záměru integrovat myšlenky LGBT do učebních osnov polského státního vzdělávání.

PiS nazývá LGBT ideologii zahraničním dovozem, který nemá v Polsku žádné místo a který ohrožuje tradiční sociální strukturu země.

Trzaskowski je nyní jedním z hlavních odpůrců prezidenta Dudy v prezidentském závodu. Vyzval k větší toleranci LGBT myšlenek v Polsku a odsoudil PiS za to, co považuje za rozdělující rétoriku. „Myslím, že každý, kdo používá tento druh slovníku, za to zaplatí politickou cenu,“ řekl Trzaskowski.

„LGBT není o lidech, je to ideologie,“ uvedl prezident Duda (48), podle zprávy deníku Euronews. Dále říkal, že generace jeho rodičů se nepokoušela porazit komunismus proto, aby se nyní podrobila ideologii, která „je pro člověka ještě destruktivnější“.

Duda pokračoval tím, že vysvětlil, že komunisté si udrželi svou moc tím, že naočkovali mladé lidi svou ideologií. „Dnes se také pokouší tlačit tuto ideologii nám a našim děti, ale jinak,“ řekl. „Je to neo-bolševismus.“

Právě minulý týden podepsal prezident prohlášení zaměřené na ochranu dětí před ideologií LGBT, které zakazuje propagaci ideologie LGBT ve veřejných institucích. PiS vždy zdůrazňovala, že neodporuje homosexuálům, lesbičkám a transsexuálům jako jednotlivcům, ale pouze politickému hnutí založenému na takových myšlenkách.

Dudova slova potvrdila řada konzervativních politiků. „Polsko bez LGBT je nejkrásnější,“ napsal na Twitteru vůdce PiS Joachim Brudzinski.  Další politik byl donucen ukončit televizní rozhovor, když prohlásil, že „LGBT nejsou lidé, je to ideologie“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*