Polský ministr vnitra: Masová migrace vede k tragickým sociálním, rasovým a náboženským konfliktům

Polský ministr vnitra: Masová migrace vede k tragickým sociálním, rasovým a náboženským konfliktům

Polský ministr vnitra Mariusz Kamiński ujistil polské občany, že vláda strany Právo a spravedlnost (PiS) bude proti přemístění nelegálních migrantů do Polska a že tento názor je jasný a „neobchodovatelný“.

„Polská vláda nepřijme povinné nelegální přesídlování migrantů,“ uvedl podle  polského deníku TVP Info.

Kamiński zdůraznil, že vláda tyto kroky neuskutečňuje kvůli „xenofobii“, ale spíše díky „zdravému rozumu“.

„Polská vláda nemá a nebude mít povolení k zavedení jakéhokoli sociálního nebo kulturního experimentu,“ prohlásil ministr.Poukázal na hroznou situaci v západní Evropě, kde bylo založeno několik skupin kulturně nespojených osob, což mělo za následek zvýšenou hrozbu terorismu, rostoucí kriminalitu v západních zemích a netolerantní názory na západní demokratické normy.

„To vede k tragickým následkům; sociální, rasové a náboženské konflikty, “uvedl Kamiński v souvislosti s masovou migrací prostřednictvím nucených migračních kvót.

Polsko nezažilo v moderních dobách jediný významný teroristický útok, ale před několika měsíci zmařilo řadu operací Islámského státu v zemi od migrantů, kteří se pokoušeli dostat do země.

Kamiński rovněž uvedl, že on a jeho protějšky ze skupiny Visegrádské čtyřky, mezi které patří Maďarsko, Česká republika a Slovensko, jakož i Slovinsko, Lotyšsko a Estonsko, zaslaly Evropské komisi dopis, který se staví proti přemístění nelegálních migrantů do svých zemí.

Prohlášení se týkalo nového paktu EU o migraci a azylu, který má být zveřejněn ve druhém čtvrtletí roku 2020.

Kamiński vysvětlil, že v březnu 2020 některé jižní země EU zaslaly Evropské komisi návrh týkající se zavedení rychlých a povinných přemístění nelegálních migrantů na půdu EU. V dubnu podporovaly tuto představu vlády Itálie, Španělska, Německa a Francie.

„V našem dokumentu vyjadřujeme rozhodný odpor proti návratu myšlenky povinného přemístění nelegálních migrantů na území EU. Jsme proti tomu a pevně tvrdíme, že takové nástroje a řešení nebudeme akceptovat, “zdůraznil.

Další politici PiS poukázali na spor, který multikulturní společnosti přinášejí jako klíčový důvod, proč země nadále odmítá režimy realokace migrantů, včetně poslance Dominika Tarczynského, který prohlásil, že Polsko nechce zažít teroristické útoky nebo nárůst zločinů, které sužují další západoevropské země, jež přijaly miliony migrantů.

„Pokud chceš být uprchlíkem, musíš uprchnout do první bezpečné země, sousední země. Pak se musíš zaregistrovat, musíš prokázat, kdo jsi a teď máme lidi v Evropě,“ řekl Tarczynski během rozhovor s deníkem Al Jazeera v loňském roce. „Polsko není sousedem Sýrie. Máme dokumenty nebo pasy se stejným obrázkem a různými jmény. To je jen fakt od našeho ministra vnitra. Takže je to všechno o bezpečnosti.“

Zeptal se také, proč evropské země musí přijmout migranty ze Středního východu, když nejbohatší země v regionu jim odmítají pomoci.

„Celá migrační krize, to je globální věc. Evropa není zodpovědná za to, co se děje v Sýrii. Polsko není zodpovědné za to, co se děje v Iráku, v Sýrii, na jiných místech. Nikdy jsme neměli žádné kolonie. Takže pokud tento problém je globální problém, kde je Saúdská Arábie, kde je Katar, kde jsou další arabské země, bohaté arabské země, které by měly pomoci? “

I další lídři Visegrádské skupiny zveřejnili prohlášení proti migračním kvótám, včetně předsedy vlády Andreje Babiše, který řekl: „O azylové politice si ČR bude i nadále rozhodovat sama. Systém povinných kvót odmítám dlouhodobě a budu odmítat i dál, ať mu už Evropská komise bude chtít říkat jakkoli. Pro mě je to uzavřené téma, Evropa musí naopak najít účinný lék proti ilegální migraci a rozbít pašerácké gangy,“ řekl Právu.

Zatímco výzkumná agentura Pew research uvedla, že muslimská populace v Evropě by se mohla za 30 let ztrojnásobit na 76 milionů, očekává se, že země jako Polsko, Maďarsko, Česká republika a Slovensko se tomuto trendu vyhnou.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*