Polský ministr školství: Genderová teorie je marxismus a třídní boj byl nahrazen genderovým bojem

Polský ministr školství: Genderová teorie je marxismus a třídní boj byl nahrazen genderovým bojem

Ideologičtí příznivci genderové teorie si jsou vědomi toho, že v diskusi založené na argumentech nemají šanci, a proto se staví proti akademické svobodě, říká polský ministr školství Przemysław Czarnek.

Czarnek pronesl své poznámky o genderových studiích a vědě, zatímco akademici a vlivné osobnosti stále častěji čelí cenzuře jak v akademickém prostředí, tak na sociálních médiích, pokud jde o témata související s pohlavím.

„Problémy kolem cis, not-cis, cis žen atd. nemají s vědou nic společného. To je čirá hloupost, a dávat důvěryhodnost hlouposti nemá nic společného s vědou. Věda je honba za pravdou a pravda je dobrota,“ řekl.Ministr zdůraznil, že neexistují dvě reality, ale jen jedna. Na jedné straně je „pravda a dobrota, na druhé lež a hloupost“.

„V diskusi založené na argumentech nemají šanci. Jejich rétorika neobstojí ani na pět minut, a proto jsou odpůrci akademické svobody,“ řekl Czarnek.

Vysvětlil, že pokud někdo extrémně tvrdí, že se v homosexuálních vztazích rodí více dětí než v heterosexuálních, pak tvrzení této osoby podle TVP Info nepřežijí žádný odůvodněný argument o opaku.

„To je důvod, proč jsou z akademické debaty vyloučena konzervativní či křesťanská témata, proč jsou lidé, kteří hlásají konzervativní úsudky, povoláváni k disciplinárnímu řízení. Dělá se to proto, aby to ostatní zastrašilo,“ řekl ministr.

Czarnek zdůraznil, že zastánci genderové ideologie dobře vědí, že podpora hlouposti neobstojí ve zkoušce racionálních argumentů.

„Genderová teorie je marxismus a třídní boj byl nahrazen genderovým bojem,“ řekl.

Ministr školství vysvětlil, že chce zavést nový balíček akademické svobody, který usnadní diskusi založenou na argumentech.

Balíček zavádí právní změny, které mají zaručit svobodu výuky, projevu a výzkumu. Je to součást projektu novely zákona o vysokoškolském a akademickém vzdělávání. Balíček má realizovat ústavní právo umožnit studentům a pedagogům vyjádřit své světonázorové, náboženské a filozofické přesvědčení v akademickém prostředí.

Balíček by také vyžadoval, aby školské orgány informovaly učitele nebo profesora při zahájení vyšetřovacího řízení proti jejich osobě. V reakci na to mají učitelé dostat možnost podat vedle ministra stížnost disciplinární komisi, pokud se vyšetřování týká projevu náboženského, světonázorového nebo filozofického přesvědčení.

Polsko nedávno zaujalo důraznější postoj, aby zajistilo dodržování svobody slova a projevu. V současné době polské ministerstvo spravedlnosti pracuje na zákonu, který by společnostem působícím v oblasti sociálních médií uložil pokutu až do výše 2,2 milionu eur za odstranění nebo cenzuru projevů na platformách sociálních sítí, které porušují polské právo. Jinými slovy, odstranění politických projevů by mohlo vyvolat značné pokuty.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*