Polsko odůvodnilo zákaz vstupu Nočním vlkům jako „hrozbu pro národní bezpečnost.“

Polsko odůvodnilo zákaz vstupu Nočním vlkům jako „hrozbu pro národní bezpečnost.“

Polsko zablokovalo na hranicích deset jezdců klubu Noční vlci, kteří přijeli uctít památku sovětského vítězství nad nacistickým Německem, před vstupem do země, tvrdíc, že jezdci ohrožují národní bezpečnost země, uvedla v pondělí mluvčí ruského velvyslanectví ve Varšavě.

„Každý z ruských motorkářů dostal zákaz vstupu s vysvětlením s odkazem na zákon o cizincích, který umožňuje odepřít vstup osobám, které představují ohrožení veřejného pořádku a národní bezpečnosti,“ řekla Valeria Perzhiskaya tiskové agentuře TASS.

nocni vlci

Mluvčí také současně popřela polské mediální zprávy, že motorkáři ze skupiny Noční vlci měli problémy s vízem.

Poté, co motorkáři strávili hodiny na polském hraničním přechodu, vrátili se do běloruského města Brest, kterém se nachází v blízkosti polských hranic.

Ruští motorkáři vyjeli z Moskvy 25. dubna. Dále měli cestovat přes Minsk, Brest, Wroclaw, Brno, Bratislavu, Vídeň, Mnichov a Prahu před dosažením cíle v Berlíně 9. května, kde chtěli uctít památku obětí padlých při osvobození před nacistickým Německem.

TASS/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Polsko odůvodnilo zákaz vstupu Nočním vlkům jako „hrozbu pro národní bezpečnost.“

  • Je to mezinarodni ostuda. Hlavni hanba pada na Polsko, Cesko a Nemecko. Nevim jestli je to k smichu ci k placi. Tak trochu oboji.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*