Polsko nařídilo vězňům vyrábět milióny roušek

Polsko nařídilo vězňům vyrábět milióny roušek

Polská národní konzervativní vláda, která nedávno zavedla povinné roušky na veřejných místech, aby zpomalila šíření koronaviru, nařídila vězňům, aby vyráběli milión roušek měsíčně.Zatímco mnoho levicově-liberálních vlád propouští – nebo zvažuje propuštění – vězně a zadržené migranty uprostřed pandemie koronaviru mezi obyvatelstvo, polská vláda je využívá, aby podpořila národní úsilí proti této nemoci.

Vězni v 83 věznicích vyrábějí kromě masek také dezinfekční prostředky a osobní ochranné pomůcky, včetně plášťů a ochranných štítů.

„Práce ve vězeňských zařízeních, která během posledního měsíce přinesla přes milion ochranných masek, tisíce kombinéz … ukazuje, že kampaň a program: Práce pro vězně mají velký smysl,“ poznamenal ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, v komentářích pro deník TVP

Polsko také využívá práci stovek drobných oděvních výrobců po celé zemi prostřednictvím své iniciativy, jejímž cílem je vyrobit 100 milionů roušek.

Světová zdravotnická organizace (WHO) a zdravotničtí technokraté ve Spojených státech, Velké Británii a jinde tvrdili, že roušky byly na počátku pandemie účinné pouze pro zdravotníky v přední linii a osoby s diagnostikovaným virem – což je v rozporu se zkušenostmi zemí na Dálném východě, jako je Japonsko a Jižní Korea.

Všichni nakonec obrátili a uznali, že i jednoduché domácí masky mohou skutečně nabídnout určitou ochranu před nákazou – ale co je důležitější, že zabrání nositelům, kteří ještě nejsou symptomatičtí ( nebo kteří se nikdy nestanou symptomatickými) v šíření choroby na ostatní.

Někteří virologové také naznačili, že roušky jsou důležité pro snížení počáteční „virové zátěže“, i když nepomůžou nositelům v tom, aby vůbec nenakazili, což může znamenat rozdíl mezi mírnou nebo těžkou infekcí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*