Polská vláda: koncentrační tábor v Osvětimi osvobodili Ukrajinci. Ruská média: je to velká provokace.

Polská vláda: koncentrační tábor v Osvětimi osvobodili Ukrajinci. Ruská média: je to velká provokace.

O polské provokaci napsaly ruské noviny „Rossijskaja Gazieta”. Vládní noviny se odkazovaly na středeční prohlášení polského šéfa diplomacie Grzegorze Schetyna, který v rozhovoru s rádiem Jedynka uvedl, že brány koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau otevřeli ukrajinští vojáci.

„Rossijskaja Gazeta“připomněla bojovou stezku I. ukrajinské fronty a označila ji za seskupení, které zahrnovalo sovětské občany různých národností. Bylo to naše společné vítězství. A dnes nám v Polsku chtějí toto vítězství odebrat- vysvětluje deník.

Ministr zahraničních věcí Grzegorz Schetyna  Foto: PAP/Wiktor Dąbkowski
Ministr zahraničních věcí Grzegorz Schetyna Foto: PAP/Wiktor Dąbkowski

Šéf komise pro mezinárodní záležitosti Rady federace Kostantin Kosaczow, označil výpověď polského ministra za nepřípustnou. „Pokud člověk nevidí rozdíl mezi první ukrajinskou frontou a státní příslušnosti vojáků, kteří bojovali na frontě proti fašismu, tak se buďto ve škole neučil, anebo je připraven zapomenout na vše, co jej naučili pro politické účely, které z pohledu země jako je Polsko, umožňují falšování historie,“ citovala Kosachova tisková agentura Interfax.

Ministr zahraničních věcí toto prohlásil, když byl v polském rádiu Jedynka tázán ohledně pozvání ruského prezidenta Vladimíra Putina  na oslavy 70. výročí osvobození koncentračního tábora Rudou armádou.

zdroj : http://www.polskieradio.pl

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*