Polská premiérka: Vlna terorismu v EU je způsobena nezodpovědnou migrační politikou

Polská premiérka: Vlna terorismu v EU je způsobena nezodpovědnou migrační politikou

Vlna teroristických útoků v Evropě je výsledkem nezodpovědné migrační politiky, uvedla v pondělí polská premiérka Beata Szydlová.             

„Je to důsledek nezodpovědné politiky, která probíhá léta, což vedlo k této situaci, kdy lidé, kteří přišli do Evropy nebo zde žijí několik generací, jsou ponecháni osudu a nemají žádnou budoucnost, řekla Szydlová v rozhovoru pro polskou televizi.

Předsedkyně vlády se také opět vyslovila proti plánům na přemístění uprchlíků. „Politici, aby se považovali za dobré, se rozhodli jednoduše přemístit tyto lidi z jednoho místa do druhého a vyřešit tak problém. Problém však vyřešen nebude, a proto polská vláda hovoří přímo a jasně, musíme těmto lidem pomáhat, ale musíme tak dělat v jejich domovech, kde žijí,“ zdůraznila Szydlová.Polská premiérka se také vyslovila proti humanitárním koridorům pro léčení uprchlíků. „Pokud budeme hovořit o humanitárních koridorech, nejprve vyzývám k odpovědi na otázku, zda by nebylo snadnější otevřít nemocnici přímo na místě? Mohli bychom pomáhat a léčit více lidí na místě, než abychom je přiváželi do Polska,“ dodala Szydlová.

Na podzim roku 2015 se země EU rozhodly přijmout na území svých členských zemí 160 000 afrických uprchlíků, kteří byli v té době v Řecku a Itálii. Kvóty byly rozděleny v poměru k počtu obyvatel ostatních států EU, stejně jako na základě dalších faktorů. Polsko přijalo 7 000 lidí, Česká republika 1 600, Maďarsko 1 300 a Slovensko 900. Za poslední dva roky Polsko a Maďarsko nepřijaly jediného migranta, Česká republika přijala 12 osob a Slovensko 16.

V červnu Evropská komise informovala tyto členské státy, že hodlá zahájit řízení za porušení práva proti Praze, Varšavě a Budapešti za to, že odmítají přijmout uprchlíky, což může vést k sankcím.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Polská premiérka Beata Szydlová Foto: BBC)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*