Politolog označil vyšetřovací skupinu pro MH17 za falšovatele a zločince

Politolog označil vyšetřovací skupinu pro MH17 za falšovatele a zločince

Společná vyšetřovací skupina ve věci havárie malajského Boeingu v roce 2014 oznámila úmysl uvěznit čtyři podezřelé z účasti na katastrofě. Politolog Sergej Markov je přesvědčen, že obvinění jsou vylhaná.

Vyšetřovatelé mají v plánu obvinit ty, které podezírají z vraždy. Podle západních specialistů se tito lidé účastnili nasazení systému Buk k útoku a zasažení letadla. Skupina vyšetřuje, ale bez účasti Ruska. Její členové jsou z Austrálie, Nizozemska, Belgie a Ukrajiny.Stále dál od spravedlnosti

Generální ředitel Istitutu politických studií Sergěj Markov uvedl, že se vyšetřovatelé snaží obvinit ruské vedení z válečného zločinu, aby později využilo zčásti metody, které se uplatňují proti teroristům. Řekl: „Jsou všechny důvody k podezření, že vyšetřovací skupina je skupinou zločinců, kteří se snaží zakrýt ty skutečně odpovědné za havárii a svést vinu na nevinné, čímž falšují vyšetřování.“

Připomněl, že ruské orgány byly odříznuty od účasti na vyšetřování a rovněž k němu nebyli připuštěni specialisté z Malajsie. Byla to jediná země, která není závislá na tajných službách USA a Nizozemska. Malajsijský premiér Mahathir Mohamad přímo řekl, že se vyšetřování vedlo utajeně před všemi, kteří by mohli o falšování promluvit. Důkazy nejsou.

Markov zdůraznil, že ruská strana předala důkazy o tom, že raketa použitá k sestřelení letadla byla ve výzbroji Ukrajiny od roku 1986. V Ruské federaci se po patnáctiletém používání může ještě dvakrát prodloužit provoz hlavic o pět let a potom dojde k likvidaci. K tomu řekl: „Rusko dalo vyšetřovací skupině možnost skutečného vyšetřování s důkazy. Ta to ale ignoruje a ke všemu se snaží skrýt takové potenciální důkazy, jako jsou hovory dispečera Dněpropetrovského letiště.“

Markov počítá s tím, že malajsijský Boeing nebyl sestřelen v důsledku chyby, ale speciálně s cílem označit LNR a DNR za teroristické organizace a získat masivní vojenskou podporu. Čili havárie byla výsledkem spiknutí.

Doněcký politik Andrej Purgin řekl, že všechny obviněné osoby sloužily v dobrovolnické armádě v různé době, na různých místech a dělaly každá něco zcela jiného.

 

zdroj: https://politexpert.net překlad: http://outsidermedia.cz/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Politolog označil vyšetřovací skupinu pro MH17 za falšovatele a zločince

  • V USA velmi dobře ví, kdo letadlo sestřelil. Jejich špionážní systémy jsou všude. Kdyby letadlo sestřelili Rusové, už dávno by byly předloženy důkazy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*