„Politická zakázka“ OSN

„Politická zakázka“ OSN

Evropští úředníci zavírají oči před zločiny neonacistů a kárnou operaci na východě Ukrajiny označili za legitimní. Takovým způsobem MZV RF ohodnotilo zprávu o lidských právech na Ukrajině, kterou zveřejnila správa Nejvyššího komisaře OSN.

S touto zprávou v pátek v Kyjevě vystoupil asistent generálního tajemníka OSN. Prohlásil, že OSN je znepokojena porušováním lidských práv na východě Ukrajiny. Za toho kdo lidská práva porušuje, však nebyl vyhlášen samozvaný režim v Kyjevě, ale jeho protivníci: obyvatelé jižních a východních regionů. O zvěrstvech extremistů, kteří zaživa upalovali poklidné obyvatele Oděsy, se ve zprávě nepíše.

MZV RF prohlásilo, že zmíněná zpráva má jen velmi málo společného se skutečným stavem v oblasti lidských práv na Ukrajině s tím, že do očí bijící rozpory nenechávají ani stín pochybností o politické angažovanosti jejích autorů. Zde je komentář oficiálního mluvčího MZV RF Alexandra Lukaševiče:

Autoři dokumentu dali přednost tomu, že obešli ty nejhrubější případy porušování lidských práv ze strany samozvaného kyjevského režimu, včetně únosů, poprav, mučení, zadržování bez soudu z politických příčin, samovolného a nepřiměřeného použití síly, včetně vojenské, atd. Kromě toho se ve zprávě neobjevila ani zmínka na téma projevů agresivního nacionalismu a neonacismu na Ukrajině.


V Moskvě také poznamenali, že zprávu představil asistent generálního tajemníka OSN Ivan Šimonovič, kterého už MZV RF nejednou vyzývalo k tomu, aby přestal ignorovat všudypřítomné porušování lidských práv na Ukrajině. Vzniká takový dojem, že jeho pozice je postavena výlučně na kyjevské propagandě: fakta dokument prakticky neobsahuje.

Šimonovič pouze znovu prezentuje dopředu známou pozici Západu. Ničím nepotvrzená obvinění na adresu obyvatel jihovýchodu Ukrajiny jen stěží napomůže provedení všemi tak propagovaného celonárodního dialogu, jehož nutnost si uvědomují nejen v Evropě, ale dokonce i v USA. Ve své podstatě se zde jedná o, svého druhu, deklaraci o nemožnosti dialogu s regiony. Ano, a samotní obyvatelé jihovýchodu, poté, co je fakticky označili za vrahy, jen stěží na jednání přistoupí.

zdroj : http://czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*