Policie zastřelila v pařížské no-go zóně afghánského migranta vyzbrojeného nožem

Policie zastřelila v pařížské no-go zóně afghánského migranta vyzbrojeného nožem

Policie zastřelila afghánského žadatele o azyl na pařížském předměstí Seiny-Saint-Denis poté, co na důstojníky zaútočil vyzbrojený nožem.

K incidentu došlo poté, co se jeden z důstojníků na koni přiblížil k 25letému Miakhilovi Zar Mohammadovi vyzbrojenému 12palcovým nožem.Zdroj blízký vyšetřování řekl deníku Le Parisien, že se muž pokusil zaútočit na koně jednoho z policistů.

Nasazená policie upozornila další pobočku místní policie, která hlídá migranty na kolech. Důstojníci řekli panu Mohammadovi, který nemluvil francouzsky, aby park opustil, protože byl uzavřen kvůli epidemii koronaviru. Ten to odmítl odejít a začal být agresivní.

Důstojníci se jej nejprve pokusili vyhnat za pomocí slzného plynu. Mladý migrant nejdříve odešel, ale pak se vrátil a se svou zbraní v ruce.

Druhý tým důstojníků musel odhodit svá kola, aby odrazil jeho útok, ale Afghánec pokračoval v postupu, dokud policisté nevytáhli zbraně a celkem pětkrát ho střelili do hlavy, ramene a břicha. Mohammad zemřel na místě činu.

Jeden důstojník byl zraněn a byl poslán do místní nemocnice k ošetření.

Podle deníku Le Parisien měl 25letý ve Francii status uprchlíka, ale ten měl skončit 26. dubna. Nejprve se pokusil o azyl v Rakousku v roce 2018, ale ten mu byl zamítnut.

Předměstí Sein-Saint-Denis, které je známé svou velkou populací nelegálních migrantů a obyvatelů s migrantským pozadím, zaznamenalo za poslední rok několik významných vražd.

Ke střelbě došlo jen několik dní poté, co súdánský migrant za pokřiku „Alláhu Akbar“ zabil před pekařstvím v Romans-sur-Isère dva lidi a dalších několik zranil.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*