Policie porušila zákon – ale pšššt nebudeme o tom nikomu říkat jo?

Policie porušila zákon – ale pšššt nebudeme o tom nikomu říkat jo?

Během incidentu v Thunovské ulici policie nečině přihlížela aktivitám skupiny zakuklených lidí. Kolik starostí dělá zakrytí obličeje organizátorům maškarních festivalů, ale v tomhle případě je porušování zákona přehlíženo?

A mezitím tam pobíhá jakýsi policejní dirigent, který podle oficiální verze říká „Kucí, klid, žádné agresivní výpady. No no no, prrr.. hezky v klidu. Takový pěkný den dneska máme. Nekažme si ho.“ či něco na ten způsob, že údajně se snažil předcházet střetu mezi tam přítomnými dvěmi skupinami demonstrantů.

No jo, oni vždycky říkali pravdu ti policajti. Že tomu ale nemusí vždycky být, poznáte v situaci, která vás do kontaktu s policií dostane. Většinou při vyšetřování excesů policie dochází k jakémusi bratrskému krytí zad. Po zásahu na Czechteku byl policejní ředitel povýšen. V tomto případě událostí Thunovské policie se policie nechala slyšet, že muž z videa (říkejme mu třeba dirigent, protože se to pěkně uchytilo) bude také pochválen/odměněn a zřejmě povýšen za jeho aktivity na videu zachyceném.

Takže tento muž ignoroval, že dotyčná skupina měla na hlavách očividné kukly.

To porušuje zákon o zahalování na veřejnosti, který byl relativně nedávno vytvořen právě a přesně pro tyto situace. Aby bylo možné dotyčné identifikovat, pokud by dělali nějaké nepřístojnosti.

Takže tak.

Podívejme, co nám pověděli z policie:

Policie odmítla spekulace, že její zásah při sobotní potyčce mezi dvěma skupinami demonstrantů v Praze byl předem smluveným divadlem pro veřejnost. Někteří maskovaní útočníci jsou podle vyšetřovatelů fotbaloví chuligáni. Kriminalistu, který je v civilu krotil, čeká osobní poděkování od šéfa krajské policie.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/policejni-zasah-na-demonstraci-o-migraci-v-praze-ft7-/domaci.aspx?c=A160208_151705_domaci_pku

Vida. Dostane pochvalu, protože přece jen bylo prý správně, že se celá scéna nezvrhla ve větší násilí.

Paráda. Zní to krásně, dokud se osobně nestanete obětí policejního násilí, a to jen za to být v nevhodnou dobu na nevhodném místě. Kam se náhle vytratí ten jemnocit policie?

Evidentně v některých případech policie jakoby někomu straní. Kupodivu nejagresivněji se většinou chová vůči bezbranným a ženám. Což jsem viděl osobně.

Nechci takhle očerňovat policii jako takovou, ale to je perspektiva, kterou jsem viděl já. A když mě třeba ten policajt chytl za krk, tak mi z toho stavu světa, kde žijeme, bylo docela smutno. To byla akce, kde se strašně řešilo, že někdo podupal trávník tancováním. Samozřejmě tam byla brutalita na místě, protože zakuklení lidé s kameny v ruce na demonstraci jsou něco jiného. Ty je potřeba chránit, aby se předešlo zbytečným excesům.

Ne, myslím, že tohle nevypovídá nic obecného o policii a policistech, ale o tom jak někdy jsou věci řízené shora či prostě někým. Někdy prostě policie vám podstrčí drogy, aby vás mohla zatknout, nebo ukryje během zásahu do domu tašku s molotovy, aby tak byl „zdůvodněn“ brutální zásah. Něco je prostě shnilého v řadě institucí.

A tady nám do očí policie ignoruje porušování zákona.

Je to natočené na videozáznamu.

Tady jsou pěkně po kopě:

Tak trochu porušení shromažďovacího zákona a nečinící policie nic (cdn.i0.cz)
Tak trochu porušení shromažďovacího zákona a nečinící policie nic (cdn.i0.cz)

Média sice více řešila, že ti co video incidentu řeší, jsou proruští, ale my tu máme natočenou situaci, kdy policie namísto zásahu (sic nevím, proč už tam dávno nebyli naši robocopové ale pouze policisté ve vestičce) jen přihlíží a vlídným slovem se snaží říkat „Kluci neblbněte. Kameny přece po lidech neházíme! No tak kucí, jako fakt, klídek“.

Vodní děla budou připravená pro jiné. Hehe. Jen si počkejte na vaši neagresivní demonstraci, jak vás policie obklíčí z jedné strany vodním dělem, a z druhé kordonem policistů, zablokují všechny úníkové cesty, a dají vám rozkaz „Rozejděte se!“.

Hodně veselých historek kolem toho zažili kolegové Slováci. Vodní dělo proti demonstrantům v zimě muselo být skutečně velmi příjemné osvěžení.

Nemyslím, že by agresivita nějak přímo nutně souvisela s osobností policajtů (samozřejmě je to dost i o konkrétních lidech), ale nějakým podivným vedením. Zásah na Czechteku například měl rozhodnout sám premiér Paroubek, což bylo naprosté porušení principů státní moci, aby politik konkrétně instruoval policii, že má někoho zmlátit.

Ještě je taky dobrý:

Údajně inscenované útoky koordinoval podle Vítka muž v civilu, který podle něj nepochybně patřil k policii. Tuto informaci policisté zprvu nechtěli oficiálně potvrdit.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/policejni-zasah-na-demonstraci-o-migraci-v-praze-ft7-/domaci.aspx?c=A160208_151705_domaci_pku

Ano, většinou je trabl z těch institucí vymlátit pravdu. Ideální pro kvašení různých konspiračních teorií.

Asi jedno z nejhorších věcí, kterou jsem v poslední době viděl, bylo brutální zadržení staré babičky, která hnula zátarasem na demonstraci proti imigraci. Více než 5 policajtů se jalo ji srazit k zemi a zatknout. Neodehrálo se to v ČR ale ve Francii, ale ten princip je podobný všude ve světe.

Nicméně policajti jsou taky jen lidi a jakmile se dají na stranu občanů, tak oligarchové nemají žádnou moc. A zrovna v ČR, trčící na vrcholu žebříčku nezkorumpovanějších zemí, si nedělejme iluzi, že většina událostí nemá napojení na oligarchy.

Otevřeně lidem ukazují, že nebudou řešit zakrývání obličeje. Možná z toho důvodů, že to skutečně byli jejich lidé. To už je jedno. Za bílého dne ukázali, že některým bude porušování zákona selektivně promíjeno, zatímco jiné skupině bude ublíženo bez zjevných příčin, protože policisté musí plnit rozkazy, a někdo jim to přikázal.

Tohle jsem dopodrobna rozebíral u demonstrace v Seattlu. Policie měla federální rozkazy nezasahovat. Potřebovali scénu pro média. Dnes po letech je to už modus operandi každé protiglobalizační demonstrace, kde nikdy média nezmíní, proč vlastně ti lidé demonstrují (kromě pár z kontextu vytržených výkřiků), ale vidíme akční scénky, a pěkně se lidi bojí.

Chodí tam lidé v černém oblečení a  kuklách a vysloveně jen s cílem ničit, a tak zapalují auta, popelnice, a všichni jsou štastní. Média jim říkají „Black block“ [čti Blek blok]. Těžko říct, co je to za lidi, ale jsou chráněni policií. To neznamená, že by si nutně někdo lámal hlavu, aby se nikomu nic nestalo. Klidně je pošlou porvat se s autentickou policií, aspoň budou zranění, a média budou mít hody. Bude možné dělat statistiky počtů zranění (a mrtvých ideálně – to je vždycky úplně nejlepší – o tom by mohli z ukrajinského Majdanu určitě vyprávět spoustu veselých příběhů z natáčení).

Samozřejmě to nikdo nebude vyšetřovat a rozhodně nebude policie vyšetřovat sebe samotnou. To víme, jak dopadá 🙂 Nakonec se udělujou ceny a povýšování. To už musí fakt jít o nějaké magory, kteří třeba jezdí opilí ve službě, ale tenhle spektákl samozřejmě je opět mediálně zajímavý.

Tohle má jediné řešení. Začít policisty objímat. Úplně narušit programování. Někteří aktivisté to dělají (v UK např) a objímají policisty. Někteří policajti to odmítnou nechat se obejmout, ale většina s tím neměla problém.

Je potřeba narušit programy Matrixu.

objima policii

 

 

Jiří Míka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*