Policejní inspektor: Švédsko na pokraji kolapsu v důsledku zločinů páchaných migranty

Policejní inspektor: Švédsko na pokraji kolapsu v důsledku zločinů páchaných migranty

Policejní inspektor ve Stockholmu, Lars Alvarsjö vydal vážné varování, že švédský právní systém- což je základním kamenem demokratické společnosti- je na pokraji zhroucení.

V článku publikovaném deníkem Svenska Dagbladet, policejní inspektor píše, že obrovský příliv žadatelů o azyl, kriminální gangy a náboženský extremismus dostaly švédskou policii do bodu zhroucení.

V některých oblastech se policie každodenně potýká s kameny a Molotovovými koktejly, píše Alvarsjö.

Výzkumník terorismu a radikalizace ze Švédské akademie obrany, Magnus Ranstorp, souhlasí s hodnocením policie a věří, že situace je ve Švédsku katastrofální. Nevěří, že varování ze strany policie dostatečně zapůsobí na politické vedení.

Ilustrační obrázek Foto:  Fredrik Sandberg/TT
Ilustrační obrázek Foto: Fredrik Sandberg/TT

V nejhorších oblastech, extremisté převzali regiony, zatímco Švédové celou situaci jen apaticky sledují. Celý právní systém a bezpečnost je ohrožena tím, že je policie na pokraji zhroucení, a to se nadále jen zhoršuje, informoval Ranstorp.

Tyto problémy jsou důsledkem mnohaletého odmítání problémů v přelidněných přistěhovaleckých čtvrtích a předměstích. Tyto oblasti se vyznačují vysokou nezaměstnaností a nízkou úrovní vzdělání. Zde se daří jen radikalizaci a zločinu.

Ranstorp věří, že situace s policií je symptomem většího společenského problému. Elity a obyčejní lidé si z ideologických důvodů neuvědomují, co nastane:

„Situace s policií je symptomem většího společenského problému, kde je velká propast a žádné odpovědi. Obyčejní Švédové sedí ve velkých městech a odmítají vidět, co se doopravdy děje, protože v jejich světě není žádný problém,“ tvrdí Ranstorp.

Vývoj paralelní společnosti došel ve Švédsku příliš daleko. 52 lokalit či okresů ve Švédsku je nyní kvalifikováno jako „bezprávní, nebezpečné a ohrožující místa.“ 20 z nich je v samotném Stockholmu.

Stockholmská policie již prohlásila, že není více schopna vykonávat všechny funkce a není schopna chránit své obyvatelstvo, jelikož je potřeba příliš mnoho prostředků pro žadatele o azyl páchající trestné činy- zejména maročtí muži a mladí chlapci- na různých místech, včetně hlavního nádraží, kde kradou a obtěžují kolemjdoucí. Existují četné zprávy o sexuálním obtěžování osahávání dívek a žen.

Policie v Gothengurgu měla v průměru čtyři až pět výjezdů denně do různých přijímacích středisek a bytových jednotek pro tzv. nezletilé žadatele o azyl bez doprovodu v období od 20. října do 8. Ledna.

Jen v posledních čtyřech měsících, celá švédská policie musela reagovat na asi 5000 „mimořádných událostí“ ve švédských azylových centrech.

Ranstorp se domnívá, že to musí dojít tak daleko, až do úplného kolapsu, předtím, než politické vedení rozhodne jinak:

„Varování nestačí a musí dojít k naprostému kolapsu policie, předtím, než se něco změní. Jsme v katastrofální situaci vzhledem k rozšiřujícím se mezerám mezi přistěhovalci na předměstí a zbytkem společnosti. To vytváří extrémní situace a islámskou radikalizaci,“ uvedl Ranstorp.

S 20. 000 policistů, Švédsko patří k zemím Evropy, která má zdaleka nejmenší počet policejních příslušníků ve vztahu k obyvatelstvu.

 

 

Infowars/svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Policejní inspektor: Švédsko na pokraji kolapsu v důsledku zločinů páchaných migranty

  • Komentár pána Jantoša sa na prvý pohĺad javí ako veĺmi tvrdý, ale je naozaj realistický. Švédsko nejspíše neustojí chování migrantů a ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, bude první zemí, kde vznikne občanská válka mezi domorodci a nepřizpůsobivými přistěhovalci.
    Stejně nakonec vyhraje ten, kdo začne protivníka střílet!! Policie stávající situaci neustojí, protože je jí málo a nemá „náš“ (americký) výcvik.

  • Tak by to mohlo dopadnout i u nás, až se uprchlíci zde budou chtít usadit. Jinde bude už plno a oni z Evropy nepůjdou. Žasnu nad pozvánkama některých jedinců např. neúspěšného kandidáta na prezidenta a v minulosti knížete. Daleko horší než tento starý kníže jsou někteří politici, ale hlavně neziskové organizace, které podléhají nadnárodním velitelům a dělají propagandu jak to bude bezvadné. Dnes např. opět televize ČT 24 dala velký prostor panu řediteli pro uprchlíky panu Rozumkovi, který opět předváděl svou agitku. Myslím, že si pan Rozumek za své rozumy přijde na pěkné peníze. To je prima zaměstnání.

  • Pane SOBOTKO a Vaše vládo ,chcete aby jsme dopadli jako ve Švédsku, tak dál podporujte paní MERKLOVOU a jejího kámoše ERDOGANA. Už si tedy hledejte nějaký teplý kanálek, nějakou tu myší díru, nebot‘ rozlícený lid nezná slitování!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*