Pokusy o přepsání historie: John Kerry prohlásil, že USA nikdy nepodporovaly „barevné“ revoluce

Pokusy o přepsání historie: John Kerry prohlásil, že USA nikdy nepodporovaly „barevné“ revoluce

Americký ministr zahraničí John Kerry má buď prázdné místo v paměti, pokud jde o americkou zahraniční politiku za posledních 15 let, nebo řekl v Ženevě jen hromadu lží. Kerry, při definování amerických akcí na Ukrajině, uvedl, že „My (Spojené státy) jsme nebyli zapojeni do žádné z „mnoho-barevných revolucí.“ Člověk na takové pozici by měl mít lepší informace. Koneckonců, on je nejen šéf zahraniční politiky Spojených států, ale působil také jako předseda senátního Výboru pro zahraniční vztahy v letech 2009-2013 a byl členem výboru od samého počátku amerických „barevných“ revolucí, počínaje revolucí 5. října, kdy byl svržen srbský prezident Slobodan Miloševič v roce 2000.

John-Kerry

Šéf ruské Rady bezpečnosti, Nikolai Patrushev korektně uvedl, že Spojené státy financují ruské opoziční skupiny a používají sankce kvůli Ukrajině k podpoře občanské nespokojenosti, která má vést k barevné revoluci v Rusku. Alarmující záznamy americké podpory barevných revolucí po celém světě mluví samy za sebe.

A co je ještě více znepokojující ohledně Kerryho popření amerických operací, jejichž cílem je svržení různých vlád, je, že to byl on, kdo předsedal sérií slyšení senátního Výboru pro zahraniční vztahy od roku 1987 do 1989 v tajné válce Ústřední zpravodajské agentury s cílem svrhnout Sandinovskou vládu v Nikaragui. Za 25 let, se z Kerryho stal z odpůrce CIA státních převratů a destabilizačních operací, mistrovský umělec zastírání v těchto činnostech.

Po svržení Miloševiče v roce 2000 při uličních protestech, které se zvrhly v revoluci, po které následoval CIA scénář na odpaliště a která byla podporovaná dědečkem všech protestních skupin, nevládní organizací OTPOR, následovalo asi 20 barevných revolucí. Následovalo „Arabské jaro“, revoluce v Tunisku, Egyptě, Libyi, Sýrii a Jemenu. Byly odhaleny i menší pokusy Sorose a jeho nevládních organizací o revoluce od Hondurasu po Maledivy. Personál organizace OTPOR byl dokonce zaslán do těchto zemí, s laskavým svolením americké Agentury pro mezinárodní rozvoj (USAID) a Národní nadací pro demokracii (NED), aby pomáhali při podněcování vzpoury.

John Kerry prohlašuje, že Washington nebyl nikdy zapojen do „mnoho-barevných revolucí“. Proč používá termín „mnoho-barevné revoluce?“ Vzhledem k tomu, že existovala opakovaná americká podpora pro hromadné barevné revoluce, o čemž svědčí následující seznam:

Spojené státy podporovaly Růžovou revoluci v Gruzii, Oranžovou revoluci na Ukrajině, Cedrovou revoluci v Libanonu, Olive Tree revoluci v Palestině (po které se dostal k moci Hamas a efektivně rozdělil palestinské hnutí za nezávislost), Tulipánovou revoluci v Kyrgyzstánu, Růžovou revoluci v Iráku (k moci se dostala šíity ovládaná vláda přátelská k Íránu, začátek konce jednotného iráckého státu), Modrá revoluce v Kuvajtu, Šafránová revoluce v Barmě (byla rozdrcena armádou), Karmínová revoluce v Tibetu (rozdrcena čínskými bezpečnostními silami), a neúspěšná Zelená revoluce v Íránu. Také existovaly pokusy o revoluci v Moldavsku (Hroznová revoluce), Mongolsku (Žlutá revoluce, která byla částečně úspěšná), v Uzbekistánu (Bavlněná revoluce), autonomní ruské republice Baškortostán (Oranžová revoluce), Ekvádoru (Policejní revoluce), Bolívii (Plynová revoluce ve čtyřech separatistických provinciích těžících plyn) a Bělorusku (Denim revoluce).

Nesmíme vynechat oranžové demokratické povstání v Keni, takové, které přineslo tisíce zavražděných, předtím, než se stal vůdce oranžového hnutí Raila Odinga předsedou vlády. Po této revoluci následovala USA a Sorosem podporovaná Jasmínová revoluce v Tunisku, Lotosová revoluce v Egyptě, Twitter revoluce v Sýrii, a povstání v Jemenu. Na Blízkém východě, inženýři revolucí se pokusili o převrat na Maledivách (Žlutá revoluce), Indonésii (Sandal revoluce), a revoluci ve Venezuele.

Po CIA řízeném pokusu o převrat proti demokraticky zvolenému prezidentovi Hondurasu Manuelu Zelayovi v roce 2009, armádou podporovaná junta získala podporu ze strany elit, kteří pochodovali v ulicích na podporu junty a přijali podporu pro armádou nainstalovaného prezidenta Roberta Michelettiho. Co tedy senátor Kerry řekl o tomto tématickém převratu prvně provedeném Obamovou administrativou? Kerry podporoval cíl Zelaya vrátit se k moci, protože byl demokraticky zvoleným prezidentem Hondurasu. V současné době, Kerry nepodporuje návrat ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče k moci v Kyjevě, i když byl demokraticky zvolen a protiústavně vytlačen. Když americký Kongres došel k závěru, že odstranění Zelaya bylo protiústavní, tak to byl senátor Kerry, který požadoval, aby byl verdikt zrušen. Jistě, Kerry se naučil význam slov „pokrytec“.

Historie americké podpory pro tématické revoluce pokračovala dobře i po Arabském jaru. Po druhé tématické revoluci proti prezidentství Janukovyče tzv. „Euromajdan“ byly také pokusy o tématické povstání v Rusku a Makedonii.

Neexistuje na světě žádný způsob, jakým by Kerry mohl popřít, že USA financovaly barevné revoluce. Stejně jako Oranžovou revoluci v Kyjevě v roce 2004, která byla zcela určitě financována Sorosem a CIA za účelem popření vítězství kandidáta na prezidenta Viktora Janukovyče a instalováni k moci proamerického Viktora Juščenka a zkorumpovanou Juliji Tymošenkovou, za přítomnosti všudy přítomných oranžových vlajek a transparentů na centrálním náměstí v Kyjevě. Poslední revoluce ukrajinský „Euromajdan“, stál spojené státy 5 miliard dolarů, což se dostalo na veřejnost díky uniklému hovoru  Victorie Nulandové.

Ani Čína není imunní vůči americkým barevným revolucím. Čínská obrana proti takovým operacím byla otestována nejprve v Tibetu a naposledy v Hongkongu. Sorosova dcera, Andrea Soros Colombelová, je zakladatelkou a prezidentkou nadace Trace Foundation, a spoluzakladatelkou spolu se svým manželem, nadace Tsadra Foundation. Obě tyto organizace přímo podporují tibetskou vládu v exilu a jejich „otisky prstů“ byly také zaznamenány na krvavém povstání v Tibetu v roce 2008. Soros měl také prsty na povstání buddhistických mnichů v roce 2008 v Barmě, tzv. Šafránové revoluci, stejné téma aplikované na tibetském povstání v roce 2008.

 

Tomas Daleko
 Celý článek v angličtině ZDE

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Pokusy o přepsání historie: John Kerry prohlásil, že USA nikdy nepodporovaly „barevné“ revoluce

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*