Pokud dojde k válce mezi USA a Íránem, na Izrael budou pršet desítky tisíc raket

Pokud dojde k válce mezi USA a Íránem, na Izrael budou pršet desítky tisíc raket

Jakmile začne vojenský konflikt s Íránem, bude téměř nemožné ho zastavit.  

Mohli bychom být na pokraji nejkatastrofičtější války, jakou kdy Střední východ zažil.

Jak uvidíme níže, říkají nám, že dojde k „odměřené“ americké reakci za sestřelení amerického dronu íránskými silami. Jinými slovy, měli bychom očekávat, že brzy dojde k nějaké americké vojenské akci proti Íránu. Pokud se Íránci rozhodnou na útok nereagovat, bude na nějakou dobu klid. Pokud by však Íránci odpověděli odpálením svých vysoce pokročilých protilodních střel na americké válečné lodě v Perském zálivu, Trumpova administrativa by byla nucena použít v odvetě ohromnou sílu a to by pravděpodobně vyvolalo totální válku v regionu.A v případě totální války by Írán téměř jistě zasáhl Izrael masivní palbou raket. Ve skutečnosti, místopředseda íránského parlamentu Ali Motahhari minulý měsíc vyhrožoval přesně tímto scénářem.

Motahhari řekl tiskové agentuře FARS: „Nasazení amerických vojenských sil v Perském zálivu je spíše povahou psychologického boje. Nejsou připraveni na válku, zvláště když je Izrael v našem dosahu.“

Írán má dnes vysoce sofistikovaný raketový arsenál a některé z těchto raket jsou schopny zasáhnout cíle až do vzdálenosti 2500 kilometrů. Pro důkladné prozkoumání schopností íránských raket bych doporučoval článek deníku National Interest s názvem „Írán shromáždil největší balistické rakety na Blízkém východě“.

Samozřejmě, že pokud Írán začne střílet rakety na Izrael, je nevyhnutelné, že Izrael začne střílet rakety zpět na Írán. A v takovém scénáři je nemyslitelné, aby íránský zástupce Hizballáh seděl na vedlejší koleji.

V tomto bodě Hizballáh nahromadil v jižním Libanonu naprosto masivní raketový arzenál. Podle izraelského deníku Jerusalem Post má nyní „více než 150 000 raket.“

Masivní raketový arzenál Hizballáhu s více než 150 000 raketami představuje velkou hrozbu. Ten zahrnuje rakety s dlouhým dosahem, jako jsou Zelzal, Fateh 110 a the Fajr, stejně jako rakety kratšího dosahu jako Kaťuša. Fateh 110 má dosah několik set kilometrů.

V Izraeli neexistuje místo, které by bylo mimo dosah těchto raket. Izraelské protiraketové systémy jsou bezpochyby velmi pokročilé, ale pokud budou ve velmi krátkém čase vypáleny tisíce raket, Izrael je nebude schopen zachytit.

Aby bylo možné raketovou palbu úplně zastavit, Izrael by musel ve velmi krátkém časovém horizontu napadnout jižní Libanon a je docela zajímavé, že IDF (izraelská armáda) nedávno prováděla velké cvičení, které simulovalo válku s Hizballáhem. Následující je od ABC News:

Izrael ve středu ukončil své největší vojenské cvičení za poslední roky, v němž tisíce vojáků z armády, námořnictva a letectva simulovali budoucí válku s militantní libanonskou skupinou Hizballáh kvůli obavám, že Írán využije svého šíitského zmocněnce v důsledku nedávného rostoucího napětí v Perském zálivu.

Tento naprosto ohromný vojenský nácvik se dostal na titulky novin po celém světě a izraelský premiér Benjamin Netanjahu byl dokonce po ruce při cvičení.

Cvičení, které bylo zaměřeno na sever země – nedaleko od hranic s Libanonem a Sýrií, dvou zemí, které Izrael obvinil jako spojence Íránu z palby raket – se zúčastnil izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Vůdce, který také slouží jako ministr obrany, hovořil se zúčastněnými jednotkami izraelských obranných sil (IDF) a vydal varování těm, kteří ohrožují jeho zemi.

„Uzavírám hlavní, multi-sborové cvičení IDF v několika oblastech. Jsem velmi ohromen zlepšením připravenosti, bojovým duchem vojáků a velitelů a hlavně ničivou mocí IDF, “řekl Netanjahu.

Zdá se, že je nevyhnutelné, že v určitém okamžiku dojde k totální válce mezi Izraelem a Hizballáhem a Izrael tuto válku určitě vyhraje.

Ale smrt a ničení způsobené desítkami tisíc raket, které Irán a Hizballáh odpálí, budou obrovské, a proto bychom měli doufat, že takový konflikt bude odložen tak dlouho, jak jen to bude možné.

Bohužel se zdá, že na Středním východě může kdykoliv začít plnohodnotná válka. Vedoucí představitelé Kongresu byli ve čtvrtek předvoláni do Místnosti pro situace v Bílém domě a poté bylo sděleno na tiskové konferenci, že se má brzy očekávat „odměřená“ odpověď USA.

A ve čtvrtek večer jsme téměř zažili tuto „odměřenou“ odezvu. Podle několika zpráv z médií, prezident Trump schválil vojenský úder proti Íránu, ale v poslední chvíli se stáhl zpět…

Měli bychom být velmi vděční za zdrženlivost prezidenta Trumpa a doufejme, že to bude tak pokračovat, protože v této chvíli jsme doslova na pokraji třetí světové války, která vypukne na Blízkém východě.

Právě teď se na celém světě rozvíjí „dokonalá bouře“. Události se začínají pohybovat tempem, které je závratné, a nebude třeba mnoho, aby se planeta dostala do stavu absolutního chaosu.

Jakmile začne vojenský konflikt s Íránem, bude téměř nemožné ho zastavit.

Nastal čas, abychom to zastavili, a doufejme, že prezident Trump učiní v následujících dnech správné rozhodnutí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Pokud dojde k válce mezi USA a Íránem, na Izrael budou pršet desítky tisíc raket

  • Tak jsem si přečetl článek, že USA nebudou nadále chránit tankery v Perském zálivu zadarmo. Najednou se ukazuje, v čí prospěch byly útoky na tankery. Dvojí účinek útoků – obviní se Írán a USA vydělají na výpalném – ochraně tankerů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*