Pokřivené právo na sebeurčení: EU schválila prodloužení sankcí proti Krymu

Pokřivené právo na sebeurčení: EU schválila prodloužení sankcí proti Krymu

Velvyslanci 28 členských států Evropské unie schválili rozhodnutí prodloužit sankce proti Krymu o další rok, sdělil zdroj v Radě Evropské unie.     

Podle zdroje stálí představitelé členských států EU schválili rozhodnutí rozšířit omezení uvalené na Krym a na město Sevastopol v rámci politiky o neuznání sebeurčení země.

Nyní musí Rada Evropské unie toto rozhodnutí podpořit. Podle diplomatického zdroje to může proběhnout při setkání ministrů zahraničí EU, které se má konat v Lucemburku dne 19. června.V roce 2014 uvalily Spojené státy a Evropská unie sankce proti Moskvě kvůli situaci na Ukrajině a kvůli znovusjednocení Krymu s Ruskem. Některým ruským úředníkům byl uložen zákaz vstupu do zemí EU a USA a jejich majetek byl zmrazen.  Kromě toho byly zavedeny obchodní, finanční a vojenské omezení. Sankce Evropské unie proti Krymu zejména zakazují dovoz jakéhokoli krymského zboží, stejně jako evropské investice na Krymu, včetně nákupu nemovitostí, financování obchodních projektů a poskytování služeb. Kromě toho nesmí evropské lodě vstoupit do krymských přístavů s výjimkou mimořádných událostí.

EU navíc zakázala vývoz zboží a technologií v oblasti dopravy, telekomunikací, energetiky, těžby ropy a využívání přírodních zdrojů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Pokřivené právo na sebeurčení: EU schválila prodloužení sankcí proti Krymu

  • · Edit

    O důvod víc vystoupit z EU. Svými nařízeními likvidují prosperující firmy.

  • Evrope vladnou imbecilove a nesvepravni jedinci. Jak dlouho se to jeste temto zradcum bude tolerovat? Za to vsechno zlo, co zpusobuji dnesni Evrope, by meli vsichni viset.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*