Podáme občanskou žalobu na Baxter a WHO?

Podáme občanskou žalobu na Baxter a WHO?

Pokud se o nás politici nezajímají, máme se spojit a konat sami? Mají naši politici vůbec zájem o lidi, o jejich životy, zdraví, o budoucnost našich dětí?

Vědci se připravují na nebezpečí „nečekaných pandemií“:

Psali o tom i na Novinkách

Někteří se domnívají, že některé z pandemií měly původ v laboratořích. I naše země byla před několika lety v ohrožení – a smrtelné viry přišly do ČR z laboratoře. Byli jsme všichni ohroženi na životech kvůli WHO a firmě Baxter. Dodnes se o tom, co se stalo, nedostaly všechny informace do médií.

Udivilo mne, jak se zachovala tenkrát naše vláda, i to, jak se od té doby k tomu tématu staví další politici. S některými jsem o něm osobně mluvila, a často jsem o něm psala.

Co se tenkrát vlastně stalo:

Rakouská pobočka americké firmy Baxter nás v roce 2009 ohrozila na životech. Byl z toho tenkrát veliký průšvih. Naštěstí se na to přišlo včas, a nikdo nezemřel. Mohlo dojít k vylidnění Evropy. Baxter rozeslala do 16 evropských laboratoří vzorky vakcín na sezonní chřipku, byly v nich ale i živé viry ptačí chřipky. Mohlo dojít ke katastrofě, mohly zemřít miliony lidí (možná i mnohem více), nejen v Evropě, ale i jinde.

Vlády evropských zemí to řešit jak se zdá nechtěly. Žalobu v dubnu 2009 na Baxter podala až rakouská novinářka Jane Burgermeisterová, která o okolnostech případu nesměla napsat do Medical Journal. Protože zjistila, že 72 litrů materiálu, kontaminovaného živým virem ptačí chřipky, bylo zasláno farmaceutické firmě z WHO, podala žalobu i na ni. Měla z toho později velké problémy, chtěli jí prohlásit za blázna, a sama se dostala před soud.

ČT o kriminálním vyšetřování Baxter pro možný pokus o genocidu (v dubnu 2009) neinformovala, možná se o něm ani nedozvěděla, a nechtěla o něm informovat ani později.

Topolánkova vláda nepodnikla žádné kroky vůči Baxter, ta se pro ni a další stala naopak brzy důležitou. Měla totiž jako první ze všech vakcínu proti „prasečí chřipce“. Jak by ne, když si ji dala zaregistrovat již půl roku před vypuknutím chřipky. (Později se dokonce objevily zprávy, že první případy prasečí chřipky se objevily v blízkosti její mexické pobočky.)

Naše vláda chtěla pro nás nejdříve od Baxter objednat 20 milionů vakcín – pro každého „dvě včeličky“. Později ve „vyhrazeném režimu“, bez výběrového řízení, a pár dní před svým odstoupením uzavřela dohodu s Baxter na odběr 12 milionů dávek. S tím, že za rezervační poplatek bude platit ročně dalších 300 milionů.


O kriminálním šetření se ministři poté asi přece jen dozvěděli, pár dní nato bylo totiž vládní usnesení – Pandemický plán – zrušeno. Nikdo ho dodnes nesmí vidět, řekl mi kriminalista.

K výběru firmy Baxter měl výhrady i bývalý hygienik Hl m. Prahy V. Polanecký, kvůli způsobu výroby vakcín. Vláda Jana Fischera objednala později vakcíny v menším množství od jiné firmy.

Návrh ministryně zdravotnictví Ing. arch. D. Filipiové schválili tenkrát jednomyslně:

Ing. Mirek Topolánek

RNDr. Martin Bursík

RNDr. Petr Nečas

RNDr. Alexandr Vondra

MUDr. Mgr. Ivan Langer

Karel Schwarzenberg

JUDr. Vlasta Parkanová

Ing. Martin Říman

JUDr. Jiří Pospíšil

Ing. Miroslav Kalousek

Mgr. Ondřej Liška

Ing. Petr Bendl

Mgr. Petr Gandalovič

Mgr. Václav Jehlička

JUDr. Cyril Svoboda

Doc. JUDr. Pavel Svoboda, D. E. A

Michael Kocáb

NIKDO Z NICH OD TÉ DOBY VEŘEJNOSTI NIC NEŘEKL.

PŘIPADÁ MI, ŽE POLITIKY NEZAJÍMÁ, ŽE NAŠI OBČANÉ BYLI VYSTAVENI OHROŽENÍ NA ŽIVOTECH, NEDOCHÁZÍ JIM, ŽE BY SE SITUACE MOHLA OPAKOVAT, NEDOŠLO JIM, ŽE TO SELHÁNÍ MOHLO BÝT I ÚMYSLNÉ.

Poslanci, které jsem o kauze před dvěma lety informovala (některé osobně, všechny mailem), neučinili žádné kroky k tomu, aby se záležitost projednala. Ani pro to, aby ČR na Baxter (WHO) dodatečně podala žalobu pro obecné ohrožení našich občanů. Ač se podobná situace může opakovat, a pochybení bylo závažné.

Mluvila jsem o této kauze poprvé veřejně na Staroměstském náměstí 17. listopadu 2011 – nejen z podia k lidem, ale předtím osobně i s B. Sobotkou, J. Dientsbierem, V.Filipem, J.Dolejším. Zaslala jsem jim bližší informace, jak žádali, mailem. Rozeslala jsem je i všem ostatním poslancům.

Někteří mi odepsali, slíbili interpelovat premiéra Nečase a ministra zdravotnictví, ze Senátu mi přišla odpověď, že věc dají k projednání zdravotním výboru. Avšak k ničemu z toho nedošlo. Podala jsem tedy trestní oznámení na bývalou vládu M. Topolánka kvůli nečinnosti a nezodpovědnému schválení odběru vakcín od farmaceutické firmy, která naše občany vystavila krátce předtím obecnému ohrožení na životech.

Jak myslíte, že dopadlo oznámení? Jak se dalo čekat. Vláda prý nepochybila.

(Státní zastupitelství věc nejprve ani nechtělo dát prošetřit. Kriminalistům se do toho také nechtělo, natož zkoumat co se vlastně tenkrát stalo v Baxter – museli by prý žádat o součinnost Interpol.)

Později jsem o té kauze mluvila s V. Bártou, J. Bobošíkovou, informace k případu jsem zaslala J. Fischerovi, R. Johnovi a T. Okamurovi.

Žádná odpověď.

(No, ještě zbývá A. Babiš. )

Zajímala jsem se o to, zda jako prostý občan mohu v té věci ještě něco učinit. O možnosti iniciovat vůči Baxter občanskou žalobu jsem mluvila letos se senátorkou E. Wagnerovou. Řekla mi, že to udělat můžeme – k obecnému ohrožení občanů ČR došlo na našem území, a zločin závažnosti „pokus o genocidu“ není promlčen ani po více letech. Mluvila jsem o tom i s M. Bursíkem (byl místopředsedou v Topolánkově vládě). Pochopil, že podobné nebezpečí nám může hrozit znovu, a nakonec mi doporučil, abych si sehnala nějakého odborníka vakcinologa a »šla do toho«.
MÁ TO CENU? POKUD ANO – KDO SE PŘIDÁ?

Text mailu, zaslaného na jaře 2012 všem poslancům:

Necenzurované informácie o očkovaní

Jana Karásková
 vyšlo na : http://www.narodni-listy.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*