Pochopí to Rusko dřív, než zabouří válka?

Pochopí to Rusko dřív, než zabouří válka?

P.C.Roberts: Pochopí to Rusko dřív, než zabouří válka?

Poprvé od rozpadu Sovětského svazu se Kreml Západu rázně postavil. Žádné NATO pro Ukrajinu a žádné opakování toho, co se stalo v Gruzii.

Jak jsem předpověděl, přijímalo Rusko americké urážky a provokace tak douho, až to ohrozilo samotnou jeho existenci. A nyní, kdy se ruská vláda konečně západnímu tlaku vzepřela, nabízí se otázka, zda arogance a pýcha Ameriky dovolí Washingtonu, aby si změny tohoto ruského postoje vůbec povšiml?Washington vidí Rusko jako překážku na své cestě za světovou hegemonií, a jediným jeho zájmem je Rusko destabilizovat. A je ochoten s Ruskem jednat, jen když se bude jednat o ruské kapitulaci před washingtonskými požadavky.

Povšimlo si Rusko a jeho média, že Victoria Nulandová, někdejší asistentka amerického ministra zahraničí v Obamově vládě (ta, co na kyjevský Majdan nosila demonstrantům nůše koláčků – pozn. LM.), a dohlížela na americké svržení řádně zvolené ukrajinské vlády a její nahrazení washingtonskou loutkou, nepřátelskou k Rusku, byla v těchto dnech jmenována náměstkyní amerického ministra zahraničí v současné Bidenově režimu? Wahington vždy povyšuje ty, kteří dělají Rusku potíže, a zbavuje se těch, kteří tak nečiní. Na hlavu prezidenta Trumpa, který chtěl normalizovat vztahy s Ruskem, hodili tři roky trvající aféru Russiagate, a z úřadu ho vyhnali ukradenými volbami. Trump totiž též navrhoval zbavit vojenskobezpečnostní komplex jeho nepřítele (Rusko), a vojenský komplex bez nepřítele je přece neodpustitelný nesmysl.

Rozumím tomu, že Rusko chce mír – i já jej chci – ale když ho chcete mít, musíte ukázat, že nepřijímáte urážky a provokace. A neříkat, jak to činí Lavrov „jsme ochotni jednat s našimi partnery“. Ve Washingtonu je totiž dobrá vůle brána za slabost. Povzbuzuje k provoacím, které mohou zajít příliš daleko a vyústit ve válku. Lavrov měl tedy raději říkat: „Rusko nepřijímá urážky od nepřítele“. Jediná věc, o níž by totižWashington chtěl s Ruskem jednat, je Rusko s rukama nad hlavou a s kývnutím na tuto washingtonskou podmínku: Rusko se může stát součástí Západu, pokud se stane takovým loutkovým státem jako jsou Francie, Německo, Velká Británie a další.

Kdyby Rusko namísto dobré vůle ukázalo sílu, Západ sám by se k němu obrátil a požádal by je o jednání. Rusko totiž nikdy nepovede s Washingtonem smysluplná jednání, pokud se jej Washington nebude bát. A zemi, jejíž vrcholní představitelé a média budou stále jen hořekovat nad tím, že se s nimi nejedná fér, nebude Washington NIKDY brát vážně.

 

Překlad: Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Pochopí to Rusko dřív, než zabouří válka?

  • Napoleon, Hitler. Kdo bude další? Lidstvo se nedá poučit z historie. Pokud Západ uvěří, že Rusové jsou primitivní národ, který se nedokáže bránit, doplatí na to.
    Když má Rusko své vojáky na svém území, je to agrese. Když mají USA své základny po celém Světě, je to demokracie.
    USA jsou před nebývalou krizí, ze které by je mohla dostat jen velká válka v Evropě nebo Asii. Taková válka, do které by USA vstoupily před jejím koncem na straně vítěze a opět by na tom vydělaly. USA potřebují vyvážet a prodávat zbraně, jinak zkrachují.
    USA jsou ochotny bojovat s Ruskem až do posledního Evropana.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*