Počet migrantů přijíždějících do Řecka z Turecka vzrostl až o 200%

Počet migrantů přijíždějících do Řecka z Turecka vzrostl až o 200%

Počet přistěhovalců přijíždějících na řecké ostrovy z Turecka od letošního srpna, se zvýšil o 200 procent v porovnání se stejným obdobím loňského roku.       

Řecký ministr pro migrační politiku Yiannis Mouzalas označil tento nárůst jako „zvláštní fázi“ a vysvětlil, že míra příjezdů vzrostla z 87 lidí denně v červenci na 156 denně v srpnu a pak na 214 denně v září a říjnu.

Přibližně 4 000 lidí, kteří na ostrovy dorazili jen v říjnu, popsali situaci v přeplněných táborech v Lesvose za „velmi špatnou“ a tu v Chiosu za „špatnou“, píše Ekathimerini.   

Mouzalas také řekl: „Chtěli bychom vidět více návratů, protože to obnoví pořadí věcí,“ poté, co bylo od okamžiku aktivováni dohody s Tureckem vráceno pouze 1 360 migrantů.Mezitím čísla vzrostla také ve Španělsku z Maroka, ale v Itálii údajně klesají, píše deník Times.  

Počet příchozích do Itálie z Libye, klesl o 70 procent poté, co byla ustavena dohoda o zastavení toku a libyjská pobřežní hlídka obdržela finanční prostředky a další lodě.

Přibližně 28 000 lidí přišlo do Itálie od 31. července ve srovnání s 89 000 migrantů ve stejném období loňského roku.

Více než 110 000 lidí se vydalo na cestu z Libye do Itálie v roce 2017, což je o třetinu méně, než ve stejném období v roce 2016.

Řím poukázal na zvýšenou kapacitu libyjské pobřežní stráže, která byla vyškolena Italy. Ti také poslali nové pátrací a záchranné lodě, aby pomohli Libyjcům zachycovat lodě s migranty.

Nicméně, spekuluje se, že náhlý pokles v příchodech je způsoben dohodou, na které se Řím údajně dohodl v červnu s libyjskými úřady a obchodníky s lidmi.

Počet přistěhovalců, kteří překročili do Španělska z Maroka, se ztrojnásobil. Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) uvedla, že z Maroka cestovalo 14 000 migrantů ve srovnání s pouhými 5 445 ve stejnou dobu loňského roku.

Příchody z Tuniska do Itálie se také ztrojnásobily.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: ilGiornale)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*