Po tom, co se stalo s Libyí, neměla by si Severní Korea dvakrát rozmyslet vzdání se jaderných zbraní?

Po tom, co se stalo s Libyí, neměla by si Severní Korea dvakrát rozmyslet vzdání se jaderných zbraní?

USA tvrdí, že severokorejská denuklearizace by měla pokračovat spolu s libyjským scénářem. Reportér Murad Gazdiev si pamatuje, jak byl Muammar Kaddáfí zabit Amerikou podporovanými rebely několik let poté, co se zbavil jaderných zbraní a ptá se – je to dobrý nápad?

Byla doba, kdy příběhy o Kaddáfího smrti přiměly Kim Čong-una držet obě ruce na nukleárním tlačítku, které, pod jeho vlastní administrativou, opatrně ukrýval na svém stole.

Nyní americký prezident Donald Trump, který před nedávnem psal na Twitteru nevypočitatelně o jeho vlastním lesklém červeném tlačítku, je náhle obhájcem míru na vítá Kimův tlak zbavit se jaderných zbraní. Murad Gazdiev se domnívá, že to vyvolává otázku – bude se historie Libye opakovat?

A když američtí představitelé mluví o „libyjském modelu“, míní tím denuklearizaci v roce 2003, nikoliv ničivou západní válku v roce 2011. Že ano?

Ve stejnou dobu se zdá, že Trump opouští dohodu s Íránem, což pravděpodobně způsobí, že se Teherán vzdá svých závazků a znovu nastartuje svůj jaderný program.

Přesto se objevila myšlenka, že Trumpovi bude udělena Nobelova cena za mír a poté, co jí dostal Obama za jeho osm let válek, to není zjevně tak mimořádná vyhlídka.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP /Jon Chol Jin)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Po tom, co se stalo s Libyí, neměla by si Severní Korea dvakrát rozmyslet vzdání se jaderných zbraní?

 • Korea ani Iran se nesmi zbavit sveho jaderneho potencialu ani v pripade zaruk mocnosti, protoze ty v pripade konfliktu nefunguji, nebudou splnene. Ten scenar, ktery pripravuji je jako v Libyii. Ta se na natlak USA zbavila jadernych zbrani a byla pote znicena konvencnimi zbranemi nekolikanasobnou presilou USA, NATO a jimi vyzbrojenych teroristu. Dodnes ponechana v chaosu, ktery je zapadem umele ziven.
  Ceho se zapad obava je odvetny uder atomovymi zbranemi na jeho uzemi, presneji receno na uzemi USA. Ti ziji stale v presvedceni, ze rozpoutanim 3. svetove valky lehne popelem pouze Evropa jako vzdy v historii, ale na uzemi USA zadne skody ani obeti nebudou.
  Toto idiotske uvazovani chamtivych bohacu v jejich podzemnich bukrech je skutecnosti, ktera je malokomu znama.
  Lidstvo ma jedinou nadeji k zachrane: Bojovat za svobodu a udrzeni miru. Nepovolit transporty obrnencu na ruske hranice, prestat strasit Ruskem. Prestat zbrojit a nedovolit par zbohatlikum a jejich politickym lokajum nas hnat na jatka!!!
  Zahajit neprodlene jednani k mirove koexistenci s Ruskem, Cinou a Iranem.
  Svet je pod cenzurou USA ani nevi, jak blizko jsme jadernemu konfliktu! Media zamlcuji pravdu a udalosti, vylozene lzou a prekrucuji zpravy. Lokajove v NATO se predhaneji v usluznosti USA, politici zrovna tak. Jestlize tyto sily neodstranime, skonci nase civilizace. CR jako spojenec NATO bude zrovna tak znicen jako ostatni NATO staty v Evrope. A o to vlastne USA jde.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*