Píše známý ruský server : Směšné volby v České republice

Píše známý ruský server : Směšné volby v České republice

volby2013

Češi si dokážou dělat legraci prakticky v každé, i skutečně vážné situaci, a právě tak tomu je v případě voleb do dolní sněmovny parlamentu. Důvodem k vyhlášení mimořádných voleb se stala politická krize, která vypukla po samorozpuštění Sněmovny.
Soudě podle sociologických průzkumů hodlá většina voličů odevzdat své hlasy za sociální demokraty ideově blízké hlavě státu. A na druhém místě jsou komunisté.

V průběhu předvolebního týdne budou sociální demokraté rozdávat lidem v ulicích růže. Strana TOP 09 hodlá vozit své voliče parníkem po Vltavě a její vedoucí činitel, bývalý ministr zahraničních věcí, který prohrál prezidentské volby v soupeření s Milošem Zemanem, kníže Karel Schwarzenberg sestoupí z Olympu, aby si s občany zašel na pivo. Křesťanští demokraté se chtějí po Praze procházet se slunečnicemi a Strana zelených zase bude vozit občany zdarma v rikše.

V těchto dnech našli mnozí lidé ve svých poštovních schránkách karikaturu s vyobrazením vedoucího činitele strany ANO suverénně získávající hlasy, Zemědělský magnát Andrej Babiš je na nich zobrazen jako agent československé tajné policie STB. No a Babiš zase obvinil vedoucího činitele pravicové Občanské demokratické strany Mirka Topolánka ze strašného zločinu: údajně byl krátkou dobu majitelem firmy, která vydělávala peníze na sluneční energii.

Vyvrcholením volební kampaně se ale stal geniální vynález skandálního sochaře Davida Černého. Lidé v Rusku si ještě pamatují, že to byl právě on, kdo přišel na to, že by měl být slavný tank T-34, který byl po válce postaven v Praze jako upomínka na osvobození města Rudou armádou, přemalován narůžovo. A tentokrát postavil pan Černý na Vltavě obrovský objekt v podobě ruky stisknuté v pěst se vztyčeným prostředníčkem. Prst směřuje k Pražskému Hradu a tedy i k jeho současnému pánovi, prezidentu Zemanovi. Sochař spolupracuje se stranou TOP 09 a jejím předsedou Karlem Schwarzenbergem, odedávným odpůrcem prezidenta Zemana.

Ať už ale pravice podniká cokoli, na většinu ve Sněmovně to stačit nebude. Češi se vytrvale otáčejí doleva. Lidé utrápení 18 měsíců pokračující recesí jsou ochotni odevzdat své hlasy dokonce i za KSČM. Vedoucí činitel sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, který uvažoval o tom, jaký poměr sil se dá očekávat v budoucí Sněmovně, prohlásil:“ Kromě komunistů neexistuje nikdo, s kým bychom mohli racionálně spolupracovat“. A to i přesto, že v novodobých dějinách České republiky zatím nepřistoupila žádná strana na alianci s komunisty zosobňujícími totalitní minulost! Zřejmě to ale bude třeba, jinak nemůže být sestavena vláda, nebude fungovat ani nová Sněmovna.

zdroj : czech.ruvr.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*