Piráti žalují Nelu Liskovou o půl milionu  za sdílení článku na Facebooku a vydírají ji výhružkami,.

Piráti žalují Nelu Liskovou o půl milionu za sdílení článku na Facebooku a vydírají ji výhružkami,.

Piráti žalují Nelu Liskovou o půl milionu za sdílení článku na Facebooku a vydírají ji výhružkami,že nesmí tuto informaci zveřejnit!

Dne 20.5. jsem obdržela z advokátní kanceláře Filip Hajný zastupující Piráty- Předžalobní výzvu k plnění.

Advokát Pirátů mi vyhrožuje v několika bodech svými protiprávními požadavky a chce, abych do sedmi dnů uhradila místopředsedkyni Pirátů Olze Richterové na její účet půl milionů korun a abych tuto informaci v žádném případě nezveřejňovala! Abych Vám osvětlila můj případ. Před časem jsem sdílela na svém FB profilu článek o místopředsedkyni Pirátů Olze Richterové, kde měla dle autora článku podporovat startovací byty pro migranty. Tento článek sdílely a nadále sdílejí na sociálních sítích tisíce lidí.Pár dnů po zveřejnění tohoto článku, který níže doložím, mi paní Richterová psala na můj messenger, že se takto nevyjádřila a zda bych mohla tento článek ze svého profilu odstranit. Vyhověla jsem tedy paní Richterové a dále jsem se touto záležitostí již nezabývala, takže mě velmi překvapilo, když mi volali z kriminální policie z Prahy, abych se dostavila k podání vysvětlení s odůvodněním, že na mě Piráti podali trestní oznámení za sdílení článku, (který jsem ovšem již dávno předtím ze svého profilu odstranila). Podotýkám, že nejsem autorkou inkriminovaného článku, pouze jsem ho jakožto běžný uživatel FB sdílela.

Dostavila jsem se tedy dne 20.1. 2020 k výslechu a celou situaci jsem objasnila.

Výsledkem je to, že mi byla 20.5.2020 z pražské advokátní kanceláře zastupující Piráty doručena Předžalobní výzva k plnění, kde po mě místopředsedkyně Pirátů paní Olga Richterová požaduje úhradu půl milionů korun na její účet a to do sedmi dnů, protože jsem se měla sdílením veřejně dostupné informace dopustit újmy na jejich osobnostních právech.

Dále si advokát Pirátů předepsal omluvu paní Richterové a chce, abych ji po dobu 30-ti dnů uveřejnila na svém FB profilu a abych odstranila všechny statusy o paní Richterové a abych celou kauzu v žádném případě nezveřejňovala! Až tak dalece si dovoluje advokát Pirátů zasahovat do mého soukromí a práva na svobodné vyjádření čehokoli, co sama uznám za vhodné.

Je neskutečné, co si Piráti již dovolují a pochopitelně moje odpověď advokátovi Pirátů byla ve smyslu, že odmítám veškeré jeho požadavky a budu se v této věci prostřednictvím svého advokáta bránit.

Vážení občané, tato kauza není jen moje, ale týká se nás všech. Pokud totiž dopustíme, aby Piráti vyhráli, budou pak moci žalovat a vydírat za cokoli, kohokoli z Vás! My, občané si platíme politiky z našich daní a to vysoce nadstandardně, vzhledem k tomu, jak nám v tomto případě konkrétně Piráti škodí a poškozují naši zemi. Máme plné právo, jako „svobodní občané“, ve „svobodné zemi“, sledovat a komentovat politiky, aniž by nám oni sami vyhrožovali a vydírali nás. Nemluvě o tom, že politik je veřejně činná osoba a musí tudíž snést větší tlak, než běžný občan. Takže pokud je paní Richterová nervově labilní a nemá psychické předpoklady pro výkon své činnosti, měla by zvážit možnost odejít z politiky a zkusit pracovat v jiném segmentu a ne se zviditelňovat vydíráním mé osoby prostřednictvím advokáta.

Nedopusťme, aby se jim podařilo nás zastrašit a vydíráním a výhružkami nám zavřít ústa, protože to je přesně to, oč se snaží. Je nejvyšší čas se systému postavit a razantně odmítat politické praktiky, které nám jsou vnucovány pod nejrůznějšími záminkami a požadavky.

http://www.rukojmi.cz/clanky/9456-nela-liskova-otevreny-dopis-mistopredsedkyni-piratu-olze-richterove?fbclid=IwAR0x40-PSjINi6mlfKjxyJsH49ORFCv6XjW_j-KtpC6iwyNMb_P6wMZs_vc
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Piráti žalují Nelu Liskovou o půl milionu za sdílení článku na Facebooku a vydírají ji výhružkami,.

  • Pošli peníze nebo tě udáme v EU. Pošli peníze nebo podáme žalobu u soudu. V čem se liší od vyděračských e-mailů, kdy piráti zablokují počítač? Piráti mají názor, že se peníze nevydělávají, ale kradou. Nemáme moře ale pirátů máme dost.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*