Petro Porošenko: 30% vojáků z první vlny mobilizace dezertovalo

Petro Porošenko: 30% vojáků z první vlny mobilizace dezertovalo

Téměř třetina (30 procent) vojáků z první vlny mobilizace dezertovalo, oznámil Petro Porošenko v rozhovoru pro televizní kanál Inter.

„ A nejednalo se o typ lidí, kteří by neměli rádi Ukrajinu. Prostě nebyli vyškoleni, byli bez dostatečné přípravy, bez řádných zbraní. Již při prvním ostřelování byli vojáci psychicky narušení, a tudíž se nemohli přinutit k dalšímu boji,“ uvedl prezident.

Petro Porošenko
Petro Porošenko

V roce 2014, Nejvyšší rada Ukrajiny oznámila tři vlny mobilizace: 17. března, 6. května a 22. července. Přesné údaje o počtu mobilizovaných občanů nebyly zveřejněny, i když je známo, že do konce roku 2014 se počet ozbrojených sil na krajině zvýšil ze 130 na 231 tisíc lidí.

V tomto roce se na Ukrajině také provádí třífázová částečná mobilizace. V polovině ledna ukrajinský parlament přijal prezidentský dekret. Podle dokumentu, v roce 2015 země plánuje posílit vojenské řady o dalších 104.000 vojáků. První etapa byla zahájena 20. Ledna a měla by trvat asi tři měsíce. Druhá začne v dubnu a bude pokračovat po dobu 60 dní. Třetí začne v červenci a její trvání bude 60 dnů.

 

Lenta/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*