Pentagon: Válka proti Islámskému státu stojí 7.6 miliónů dolarů denně

Pentagon: Válka proti Islámskému státu stojí 7.6 miliónů dolarů denně

Americké ministerstvo obrany tvrdí, že válka proti teroristické skupině Islámský stát stojí USA v průměru 7.600.000 dolarů za den.

Mluvčí Pentagonu admirál John Kirby řekl v úterý novinářům, že vojenský útok, který se nedávno uskutečnil a byl nazván Operation Inherent Resolve, stál americkou vládu více než 424 miliónů dolarů za 10 týdnů.

Ozbrojenci ze skupiny Islámský stát  Foto : AP/ Karim Kadim
Ozbrojenci ze skupiny Islámský stát Foto : AP/ Karim Kadim

Teroristé Islámského státu, kteří byli původně vycvičeni CIA v Jordánsku v roce 2012, destabilizovali syrskou vládu a řídí velké části severního území Sýrie. Islámský stát vyslal v červnu své bojovníky do Iráku, a ti se zmocnili velkých území země podél hranice.

Podle Pentagonu, americké bojové letouny provedly od poloviny srpna proti silám Islámského státu více než 260 náletů.

Od konce září, Spojené státy a někteří z jejich arabských spojenců, včetně Saudské Arábie, Bahrajnu, Kataru, Jordánska a Spojených arabských emirátů, provádějí nálety pro silám Islámského státu uvnitř Sýrie, bez souhlasu Damašku, nebo mandátu OSN.

Začátkem tohoto měsíce, Centrální velení USA uvedlo, že Pentagon utratil na nálety námořnictva a rakety Tomahawk 62 miliónů.


Pentagon plánuje také vycvičit a vyzbrojit 5000 militantů v Sýrii, jako součást dlouhodobé strategie Obamovy administrativy proti Islámskému státu.

Někteří analytici už dlouho tvrdí, že Spojené státy a jejich spojenci používají Islámský stát jako prostředek sesazení syrské vlády. USA a jejich spojenci již byli dříve obviněni z financování a vyzbrojování povstání v Sýrii.

V průběhu tří let bojů ve válkou zpustošené zemi bylo zabito více než 191.000 lidí, uvádí Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) a dodává, že tento odhad celkově usmrcených osob je velmi podhodnocený.

zdroj : http://www.presstv.ir překlad : svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Pentagon: Válka proti Islámskému státu stojí 7.6 miliónů dolarů denně

  • No každý ví,že režim USA proti ISIL nikdy nebojoval a ani nebojuje.Všechny tyto teroristické tlupy vytvořila a vycvičila CIA,tudíž režim USA.Peníze na tyto řezníky putují z prodeje drog z Afganistánu či prodeje zbraní.Nezanedbatené jsou také částky z uloupené v zemích přepadených vojsky USA a jejich poskoků ze zemí NATO.Také z prodeje uloupené ropy v Sýrii a Iráku ,které řídí USA,Izrael a Turecko.Proto také USA vyrábějí teroristické skupiny jako na běžícím pasu.Nyní obklíčili svými vojsky Rusko a chystají se ho za pomoci poskoků z NATO ho přepadnout.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*