Pentagon nařídí očkování všech příslušníků americké armády

Pentagon nařídí očkování všech příslušníků americké armády

V návaznosti na rozhodnutí Úřadu pro potraviny a léčiva (FDA) dát vakcíně Pfizer Covid-19 úplný souhlas Pentagon oznámil, že nařídí očkování všech příslušníků americké armády.

Ministr obrany Lloyd Austin je „připraven vydat aktualizované pokyny, podle nichž musí být všichni členové služby očkováni.“ řekl novinářům tiskový mluvčí Pentagonu John Kirby.

„Toto úsilí zajišťuje bezpečnost členů naší služby a podporuje připravenost našich sil, nemluvě o zdraví a bezpečnosti komunit v zemi, ve které žijeme,“ řekl.Ministerstvo obrany oznámilo, že připravuje „pokyny pro síly“, aby byla vakcína povinná, a v nadcházejících dnech má být předložen harmonogram.

V současné době se plánuje nařízené očkování vakcínou Pfizer a nyní se zatím neplánuje učinit totéž u vakcín Moderna a Johnson & Johnson. Kirby uvedl, že v současnosti je třeba „pokročit v zavádění povinného očkovacího režimu pro přípravek Pfizer“.

Kirby řekl: „Nechci předbíhat v rozhodnutích, která ještě nebyla učiněna.“

Úřad FDA v pondělí plně schválil vakcínu Pfizer-BioNTech Covid-19, což je rozhodnutí, které má vyvolat další povinné očkování napříč USA a „zvýšit“ proočkovanost.

Pentagon uvedl, že zažil svůj „nejsmrtelnější“ měsíc v srpnu, kdy podle posledních údajů ministerstva obrany bylo mezi 11. a 18. srpnem hlášeno pět úmrtí členů služby a za poslední tři týdny osm.

Před srpnem oddělení hlásilo každý měsíc jeden až dva případy úmrtí ve službách, přičemž nejvyšší byly čtyři v listopadu. Celkem armáda ohlásila 34 mrtvých v souvislosti s  Covidem-19.

Dříve Pentagon vakcínu proti Covidu-19 pro svůj personál nepožadoval, protože byla pouze na základě povolení FDA pro nouzové použití (EUA).

V současné době americká armáda vyžaduje, aby členové služby obdrželi 17 injekcí při vstupu do armády nebo před nasazením v zahraničí, včetně očkování proti spalničkám, příušnicím, hepatitidě a mnoha dalším.

Úřad FDA uvedl, že společnost Moderna pravděpodobně během následujících týdnů požádá o schválení, přičemž ostatní vakcíny budou usilovat o totéž. Pokud chce ministr obrany nařídit vakcíny Moderna nebo Johnson & Johnson před úplným schválením FDA, musí požádat prezidenta Bidena o výjimku. Austin řekl, že pokud bude počet infekcí nadále stoupat, může touto cestou zamířit.

Jakmile bude povinné očkování zavedeno, „mohlo by to mít za následek administrativní a disciplinární důsledky“ pro neplnění povinností.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*