Peníze jsou jako ponožky; stejně smrdí, stejně se daji vyprat a stejně brání krevnímu oběhu…

Peníze jsou jako ponožky; stejně smrdí, stejně se daji vyprat a stejně brání krevnímu oběhu…

Máme tady další účelovou aféru Panama Papers; jejím smyslem je poškodit Putina, resp. jeho přátele, jako by nestačily ekonomické sankce, zákaz atletům Ruska Olympiádu, byť balco-americký doping byl mnohem větší, k tomu úspěch Ruska v Sýrii…

Resumé: Seznamy ohledně zahraničních bankovních kont známých osob, tzv. Panamské dokumenty, se jeví velmi značně jako kampaň sloužící ke zkompromitování a odstranění nepohodlných lidí. Je jasné proč: jen malá část politiků jsou pedofilové, ale bankovní konta mají všichni, takže je třeba na ně použít jiné metody. Zástupci WikiLeaks navíc uvedli, že skandál se zveřejněním firemních dokumentů Mossack Fonseca, které naznačují zapojení světových špiček v nelegálních offshore schématech, sponzorovaly USA z peněz George Sorose….

soros protiproud

Když se zkrátka kácí les, létají třísky; mezi vybranými jmény těch, co v daňových rájích údajně prali peníze, se vymazuje hlavně na sféra kolem Putina, Asada, Mubaraka, Chaveze či čínského prezidenta  Si Ťin-pchinga, resp, jeho švagra. Copak může někdo odpovídat za svého příbuzného? V případu čínského prezidenta ano, v případě např. Ferdinanda Peroutky ne, byť se jeho dcera provdala do rodiny premiéra Protektoratu Böhmen und Mähren. Richard Bienert  byl totiž od roku 1939 byl českým zemským prezidentem. Jeho syn se oženil s Evou Peroutkovou, dcerou spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky.

Dne 19. Ledna 1942  byl Richard Bienert jmenován ministrem vnitra ČSR, resp. Protektorátu Čechy a Morava, byl zároveň náměstkem ministerského předsedy. Nakonec se stal krátce předsedou vlády. Zároveň s funkcí protektorátního premiéra vykonával stále i funkci ministra vnitra. Jako jeden z mála obdržel vysoké protektorátní vyznamenání – Svatováclavskou orlici I. stupně se zlatým věncem. Byl také členem delegace, kterou koncem dubna 1945 vyslal K. H. Frank na Západ s nabídkou separátního míru a společného boje proti SSSR.

Už se zapomnělo, že před šesti roky jsme tady měli už jednu aféru „papers“, když Americký národní archiv zveřejnil tzv. Acta Pentagon – The Pentagon Papers – záznamy americké vlády prezidenta Johnsona o skutečném průběhu konfliktu. Všech sedm tisíc stran zprávy americké vlády o válce ve Vietnamu se po 4 dekádách přísného utajování dostává na světlo světa. Potvrzuje uniklé informace ze 70. let: vláda lhala o tom, jak na bojišti postupuje. Zprávu o Vietnamu zadal v roce 1967 prezident Lyndon Johnson. V té době se veřejnost obrátila proti válce. Vláda konflikt záměrně zhoršovala, ale Kongresu říkala něco jiného. „Děsivé bylo, jak bylo jasně patrné, že v kritických okamžicích různé vlády Američanům lhaly,“ říká poradce vlád prezidentů Johnsona, Nixona a Clintona Morton Halperin. Věděli, co se děje, ale záměrně mystifikovali národ. Vietnamsko-americká válka byla tabu…

A jdeme dál; aféra, jako hrom, avšak nikde ani slovo o tom, že trestány by měly být země, kde je umožňováno „odkloňovat“ špinavé peníze a bránit jejich zdanění. Třeba Viktor Kožený. jenž v roce 1995 opouští Českou republiku a mizí na Bahamy; tento ostrov totiž málokdy vydává stíhané osoby do jiných států. S sebou si odvezl až 200 milionů dolarů. Za večeři se dvěma přáteli v londýnské exkluzivní restauraci Le Gavroche utratil tři čtvrtě milionu korun. Za toho skoro tři sta tisíc za láhev vína, o kterém poté prohlásili, že je příliš mladé a přenechali ho zaměstnancům podniku.

Ve Spojených státech plánoval investice do ázerbajdžánské privatizace ropného průmyslu. Spolu s Američany Frederikem Bourkem a Davidem Pinkertonem se pokusil podplatit vysoce postavené ázerbajdžánské úředníky, celá akce však ztroskotala. Kožený tak v současnosti na Bahamách čelí žádosti o vydání nejen z České republiky, ale též ze Spojených států, kde mu hrozí mnohaleté vězení.

Proč se v seznamu nikde neobjeví banky ze Švýcarska, které koupily od USA kradené židovské zlato? Že by za těmito transakcemi nebyla žádná jména jejich organizátorů? Židům ukradené zlato Němci prodávali bankám v Bernu či Ženevě za švýcarské franky, za které potom od Švédska, Španělska, Portugalska a dalších zemí nakupovali důležité suroviny jako wolfram, chrom apod.

samozvany celosvetovy udrzbar

Zlato zlodějnou získané ze státních pokladů okupovaných zemí a zlato ukradené Židům bylo roztaveno, slito do cihel a prutů a opatřeno předválečným cejchem Říšské banky. Židé ve Švýcarsku nebyli vítáni, jejich zlato ano. Když se po válce potomci zavražděných Židů snažili získat zpět rodinný majetek, narazili na hradbu byrokratických průtahů, např. požadavek úmrtního listu původního majitele účtu zavražděného třeba v koncentračním táboře… V celkové nakradené sumě se uvádí 615 kg zlata 17 tun stříbra a přes 5 tisíc karátů briliantů. Více než 90% konfiskovaného „židovského zlata“ bylo odvezeno zejména do Německa, Portugalska a Švýcarska.

Tato hypokrize Švýcarska vznikla patrně už ve čtyřicátých letech, kdy jeho vláda odmítla přijmout přes 35 tisíc Židů, prchajících před německým antisemitismem a jeho protižidovskými zákony. A další tisíce Židů, kterým se přece jen podařilo dostat se do země helvétského kříže, byly švýcarskou policií vydány gestapu. Důvod by zřejmě prostý; židovské zlato. V Lisabonu jsem využil blahosklonnosti tamního tiskového zákona a na ministerstvu zahraničí získal fakta o salazarovských praktikách. Až v roce 1998 přiznalo Portugalsko, že Salazarův režim koupil sto tun židovského zlata od Německa. Celkem získalo Prtugalsko na 348 tun zlata, z toho ze švýcarských bank to bylo asi 105 tun zlata po Židech, okradených v průběhu holocaustu. Federální rezervní banka USA toto zlato koupila od Německa a pak je přes švýcarské finanční ústavy prodávala dál…

Proč není řeč o finančních podvodech Obamy či Madoffa  a dalších… Z jakých peněz šla asi miliarda dolarů na Obamovy dvě volební kampaně…? Za co utrácí Čína a její „podvodníci“ v seznamu Panama Papers? Za investice hlavně do průmyslu a ne do zbraní a vojenských základen, jelikož nemá ve světě ani jednu, ne jako Spojené státy, které udržují přes sto vojenských základen v zahraničí. Navíc zbrojaři USA vyrábí nejvíce zbraní na světě za uplynulý rok prodaly americké zbrojařské firmy Boeing za 28 050 milionů USD, Northrop Grumman za 27 590 milionů USD a Lockheed Martin za 26 460 milionů USD… Rovněž plných 38 procent amerického zbrojního vývozu směřuje na Blízký východ, včetně nejnovějšího nákupu Spojených arabských emirátů – patrioty PAC-3, jejichž nákup byl stvrzený v prosinci 2008 a nákup systému THAAD, který byl definitivně potvrzen počátkem 2009. Válka je požehnaný byznys. Na „obavách ze zbrojního potenciálu Íránu“ vydělají opět hlavně americké zbrojařské firmy. http://www.rukojmi.cz/clanky/753-cina-zase-krute-porusuje-lidska-prava-bude-mit-svoji-prvni-vojenskou-zakladnu-v-zahranici

Proč není řeč o největším finančním podvodníkovi, na něhož nikdy nezapomene Albánie, když její ekonomiku zhroutil podvodnými fondy Bernard L. Madoff, jenž patřil k nejbohatším a nejobdivovanějším mužům na newyorském Wall Street; miliony obyčejných Albánců připravil o zhruba miliardu dolarů. Mohla za to jeho společnosti Bernard L. Madoff Investment Securities LLC… Pyramidová hra šmejdu Madoffovi z newyorského Wall Street vycházela od 60. let, díky své reputaci dokázal získávat další a další klienty. Když po něm však investoři koncem jednoho roku chtěli vyplatit miliardy, které neměl, rozhodl se Madoff zbývajících 300 milionů dolarů ze svých fondů rychle vyplatit na prémiích svým nejbližším.

Významného amerického podnikatele Bernarda Madoffa (73) zatkli v roce 2008 agenti FBI v souvislosti s podvodnými fondy na princi Jehpu tzv. letadla, kdy se výnosy vyplácejí z vkladů nových členů. Při svých aktivitách Madoff zpronevěřil několik desítek miliard dolarů, které mu poskytli investoři. Soud ho poslal za zpronevěru na 150 let do vězení. Jeho nejstarší syn Marek pod tíhou rodinného skandálu spáchal v New Yorku sebevraždu.

soros obama

Kdy se na seznamu skutečných zlodějů ocitne multimiliardáři George Soros, který má  pod palcem více nedaněných nadací, než kdokoliv jiný. Že přece není významný politik? Navíc patří mezi organizátory tohoto dalšího protiruského spiknutí. Důkazem je jeho nadace Otevřená společnost, co je v každé zemi, kde Washington chce dostat „svého člověka“ k veslu, nebo aspoň někoho, kdo ho neumí prokouknout. Hrály klíčovou roli při změně režimu v bývalém Sovětském svazu a ve východní Evropě po roce1989. Nyní jsou jeho nadace až po uši namočené v prosazování propagandy sloužící agendě americko-britské války ničící stabilitu v Sýrii, stejně jak to bylo učiněno v Libyi před pěti roky, a vytváří tím současnou uprchlickou krizi EU.

Maďarský žid György Schwartz- Soros absolvoval London School of Economics, kde studoval ekonomii a filosofii. Na studia si přivydělával například jako číšník. Poté v roce 1956 odešel do USA; pracuje jako makléř a posléze jako analytik finančních trhů. V roce 1970 zakládá se společníkem Quantum Fund, jeden z prvních hedge fondů. Během deseti let se jim navrátilo přibližně 4000 % vkladu, což je základem Sorosova bohatství. Čím rozhodně světově proslul a co mu dokonce vysloužilo přezdívku „Muž, který zruinoval Banku Anglie“, byla devalvace libry v roce 1992.

Událost se zapsala do dějin ekonomie jako tzv. „černá středa“ a Soros si vydělal za jediný měsíc více než miliardu dolarů. V 80. letech přesouvá svou pozornost k mecenášským aktivitám. Už koncem 70. let poskytuje stipendia černošským studentům na univerzitě v Kapském městě v Jihoafrické republice, tehdy trpící pod apartheidem. Poté se zaměřuje na komunistické země ve střední Evropě, v nichž díky nadaci podporuje opoziční uskupení, včetně Charty 77. V roce 1991 Soros v Praze zakládá Středoevropskou univerzitu (CEU), dnes univerzita sídlí v Budapešti. V České republice jeho peníze prostřednictvím grantů rozděluje Open Society Fund Praha. A hlavně dělá za USA černou práci ústředního globálního záškvary, když organizuje arabské a jiné revoluce – oranžové, sametové, růžové a mnoho dalších…

Proč není na seznamu Panama Papers nikdo z Vatikánu? Jezuitské učení sice vždy razilo heslo: ”chudoba, hanba, pokora”. Proto byl ustanoven řád Tovaryšstva Ježíšova, který se veřejně prohlásil za řád žebravých mnichů. Tento žebravý řád nesměl mít stálé jmění a musel žít jen z darů a podpor věřících a z nejistých almužen, jak to potvrzuje papež Pius V. v bule ze dne 7. července 1571. Přišel paradox; dnes řád vlastní ohromná bohatství a sám bohatých vrstev po celém světě důmyslně používá. Zásluhou jezuitskému řádu je dnes nejbohatším státem světa Vatikán, který má tři hlavní zdroje svých bilionových příjmů. Jednou to při posledním soudu sám Bůh ocení, bylo-li to správné nebo ne…

“Svatá” stolice byla akcionářem největší italské stavební firmy Generale immobiliare a velké prostředky vložila i do Institutu pro rekonstrukci průmyslu, který kontroluje největší společnosti země: loděnice, námořní společnost Italia, leteckou společnost AI, telefonní síť, trust hutnických závodů, vyrábějících 90% litiny v Itálii. V roce 1969 Vatikán kontroloval zahraniční akcie v hodnotě 5 miliard dolarů, což bylo dvakrát víc než v případě Velké Británie. Svůj kapitál ukládá nejen do stavebnictví či prodeje minerálních vod, ale rovněž do heren v San Remo a Monte Carlo… Vatikán vlastní značné množství zlata, jehož převážná část je ukryta na jedné vojenské základně v USA… Kdy se tedy stane církev takovou, jak ji dojemně líčil bývalý kardinál Miloslav Vlk; církví neprahnoucí po moci a bohatství, pouze po spravedlnosti?

Seznam Panama Papers, který prý mnohonásobně překračuje svým významem jiné odtajněné akce; nařčeným z nekalých praktik je pracovník Národní bezpečnostní agentury (NSA) Edward Snowden, jenž informoval světovou veřejnost o rozsáhlých špionážních aktivitách národní bezpečnosti, o milionech odposlechů telefonických rozhovorů v desítkách zemí světa. Přítel nepřítel, všecko jedno. Na jedné straně se objímají při pietních akcích v New Yorku, Paříži či v Normandii, na druhé straně si své “partnery” náležitě prověřují. USA přece odposlouchávaly permanentně pouze pár desítek zemí světa.

Snowden zveřejnil nezákonně pořízené odposlechy Národní bezpečnostní agenturou (NSA) a musel prchnout před zatčením; žil na moskevském letišti, pak dostal azyl v Rusku, jelikož ho prokuratura USA obvinila z krádeže státních dokumentů a neoprávněné manipulace s nimi. Hrozí mu trest smrti… Copak provedl tak strašného…? V USA je zkrátka hrdina Snowden velezrádce, zatímco vrahové zůstávají bez trestu. Terčem odposlechů amerických tajných služeb byla donedávna i ústředí tří důležitých organizací – Mezinárodního měnového fondu, Světové banky a OSN.

List Le Monde přišel s informací, že americká služba NSA za měsíc na přelomu letošního a loňského roku nahrála ve Francii přes 70 milionů telefonických hovorů. NSA sledovala komunikaci 35 světových lídrů, informoval The Guardian. Z dokumentů, které z Národní bezpečnostní agentury (NSA) Snowden vynesl, vyplývá, že Američané sledovali i mobilní telefon kancléřky Angely Merkelové ze zařízení ve skleněné konstrukci na střeše čtyřpatrového velvyslanectví USA na náměstí Pariser Platz v Berlíně, vzdáleném několik set metrů od kancléřského úřadu… Dostane Snowden politický azyl v Německu za zachránu cti Merkelové?

A dalším vyvrhelem je zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange, jenž zveřejnil tajné depeše amerických ambasád a hrozí mu těžký žalář, ne těm kdož veřejně lhali, aby skutečnost z propagandistických důvodů skrývali v tajných depeších. A veřejnost žasla, američtí politici šíleli; na světlo světa vyšly rovněž tajné materiály z americké věznice Guantánamo, obsah mailové schránky Sarah Palinové nebo tajné záznamy z válečných konfliktů v Afghánistánu a Iráku, depeše o pekingském Náměstí nebeského klidu. Přímo šok vyvolal server koncem roku 2010, kdy uveřejnil tajnou korespondenci amerických diplomatů, jejíž obsah byl tak urážlivý a kompromitující, že v mnoha případech mohl pěkně zavařit vztahům mezi mnoha zeměmi. http://zpravy.idnes.cz/masakr-se-nekonal-na-tchien-an-men-naznacuji-depese-diplomatu-usa-pxu-/zahranicni.aspx?c=A110605_162330_zahranicni_stf

Třeba nařízením amerického ministerstva zahraničí, vyzývajícím diplomaty USA ke sbírání informací o vysokých funkcionářích OSN. Objevil se zde také seznam klíčových amerických objektů, který by podle mnohých mohl posloužit případným teroristům jako inspirace k útoku. Někteří američtí politici apelovali, aby se s WikiLeaks zacházelo jako s teroristickou organizací, jelikož jeho počínání může vést k ohrožení životů. Ovšem mnohem víc bylo lidí, dle nichž by si Assangeův server měl, vysloužil obdiv svým bojem za spravedlnost a proti svévolí vysokých úředníků. Za svou činnost v oblasti médií byl oceněn organizací Amnesty International i časopisem The Economist, aby se v roce 2010 Julian Assange dostal do čela žebříčku Osobnost roku, vyhlašovaného magazínem Time.

Zásluhou těchto informací již víme, že se čínská ekonomika se stala největší na světě, oznámil Mezinárodní měnový fond. Čína tak na piedestalu vystřídala Spojené státy, které z něj před 142 lety sesadily Velkou Británii. Objem ekonomiky nejlidnatější země světa Číny již činí 17,6 biliónu dolarů, zatímco té americké „pouhých“ 17,4 biliónu dolarů, ovšem mínus mnohabilionový rest. Ještě v roce 2000 přitom Američané produkovali třikrát více než Číňané a na počátku 80. let byl rozdíl desetinásobný, upozornil list Financial Times. Dnes Čína tvoří 16,5 veškeré světové ekonomiky. Kdo nevěří, ať čte zde: http://www.novinky.cz/ekonomika/355633-prvenstvi-ekonomiky-usa-po-142-letech-skoncilo-nejvetsi-na-svete-je-cinska.html

http://www.kurzy.cz/akcie-cr/nazory/A-P-T-2048-PR-1159387/

byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-63221970-usa …

http://www.eakcie.cz/new/komentar/po-letech-nejsou-usa-nejvetsi-ekonomikou-sveta-sesadila-je-cina/

Peníze jsou v podstatě dvojího druhu; ty které jen škodí, zatímco jiné pomáhají. Proč je na seznamu i fotbalista Lionel Messi, který sice vydělává miliardy, ale jen proto, že prostě umí, čímž baví na fotbalových trávnících miliony lidí, kteří jsou ochotni za jeho bezkonkurenční sportovní výkony zaplatit… Ukradl je, nebo vydělal? A že je chce mít tam, kde jsou nízké daně? Tento systém existuje od pradávna a nikdy nikomu nevadil. V Monaku jsem byl v obchodě s tenisovými potřebami, jehož majitelem by Björn Borg, skvělý tenista, který se do Monte Carla přestěhoval ze Švédska, kde jsou největší daně na světě. A je to trestné?

lend a borg

Lend a Borg, budou též na Panama Papers..? Snímek Břetislav Olšer

V době odchodu Borga do daňového ráje byla nejvyšší horní sazba daně z příjmu v Evropě právě ve Švédsku, kde celková výše zdanění při „normálním“ příjmu fyzické osoby (tj. přibližně mezi 140 – 250 tisíci SEK ročně) se pohybuje okolo 56 procent. Zdanění fyzické osoby s mimořádně velkým majetkem může dosahovat hodnoty až 80 – 90 %… Lapidárně řečeno; kvalifikovaný dělník měl po zdanění stejný plat jako vysokoškolský profesor. Míra zdanění ve Švédsku je prostě nejvyšší ze všech vyspělých zemí světa. V nedávném referendu byli Švédi znovu pro toto vysoké zdanění. Mají už ověřeno, že tím pádem získají bezkonkurenční sociální výhody, mj. bezplatné zdravotnictví či školství…

karel gott olser

A co Karel Gott? Kdy se objeví na seznamu Panama Papers… Snímek Břetislav Olšer

Inu, mám ověřené motto: „Peníze jsou jako ponožky; stejně smrdí, stejně se daji vyprat a stejně tak brání krevnímu oběhu… Ať si zvěsti Panama Pepers říkají, co chtějí, pravda je však jen jedna: po vítězství Ruska v Sýrii použít je nezbytné použít další argument včetně toho, že Bašar Asad je další z těch lumpů, co perou špinavé peníze v daňových rájích…http://svobodnenoviny.eu/winter-watch-panamske-dokumenty-nechalo-uniknout-sdruzeni-zainteresovanych-zlocincu/

http://www.novinky.cz/ekonomika/355633-prvenstvi-ekonomiky-usa-po-142-letech-skoncilo-nejvetsi-na-svete-je-cinska.html

http://www.kurzy.cz/akcie-cr/nazory/A-P-T-2048-PR-1159387/

byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-63221970-usa …

http://www.eakcie.cz/new/komentar/po-letech-nejsou-usa-nejvetsi-ekonomikou-sveta-sesadila-je-cina/

Čína je chlapec, co ze dne na den vyrostl v dospělého muže…

http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/1441-penize-jsou-jako-ponozky-stejne-smrdi-stejne-se-daji-vyprat-a-stejne-brani-krevnimu-obehu
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Peníze jsou jako ponožky; stejně smrdí, stejně se daji vyprat a stejně brání krevnímu oběhu…

  • Jako.. . jak je někde soros a jeho peníze, je to špinavá vylhaná hra. S penězi je problém ,že jsou nepochopeny. Peníze mají být jen pomocný nástroj přerozdělování, ne něco absolutního. V našem systému jsou postaveny nad moc vlády a to je špatně, pak vládnou peníze, ne vláda.
    Peníze mají vlastně vyjadřovat, že daný člověk udělal něco dobrého pro ostatní a oni mají vůči němu dluh. Podle tohoto klíče by se měli správně zabavit peníze těm co je mají , ale moc veřejného blaha nezpůsobili, je přitom jedno jakým způsobem je nabyli.
    Dřív se k manipulaci používali hlavně bohové, dnes jsou to potištěné papírky a imaginarní čísla na účtech bank. Částečně by tuhle situaci řešilo postavení peněz v našem žebříčku hodnot na spodní příčky. Peníze mají jen takovou moc, jakou jim my sami přisoudíme.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*