Pařížské předměstí se stalo ve francouzském boji s radikálním islámem náborovým místem pro Islámský stát

Pařížské předměstí se stalo ve francouzském boji s radikálním islámem náborovým místem pro Islámský stát

Jakmile bylo orgány označeno za „no-go zónu“, pařížské předměstí Trappes se stalo náborovým místem pro Islámský stát – a ground zero ve francouzském boji za integraci muslimů do svého pevně sekulárního státu.

Podle francouzské zpravodajské služby, 67 lidí z Trappes se připojilo k řadám Islámského státu, zatímco jiní radikálové provedli útoky uvnitř Francie.

Je jisté, že Trappes, které se nachází 30 km jihozápadně od Paříže, není typické francouzské předměstí.

„Neuvidíte zde žádné řeznictví, které není halal. Myslím, že v současné době zde existuje více než 1500 modlitebních místností a pět mešit. Pokud se podíváte na lidi na ulici, neuvidíte páry, které se drží za ruce. Uvidíte, že ženy jsou oblečené v přísných islámských oděvech,“ uvedl Dr. Leslie Shaw, předseda Fóra pro islámský radikalismus a management.„Trappes už nemůžete považovat za tradiční francouzské město. Je to trochu jako stát ve státě,“ dodal.

Ačkoli se jedná o šlechtící půdu pro džihádisty, kde se široce využívá salafismus a wahhábismus, Trappes zůstává do značné míry imunní vůči francouzským zákonům, jejichž cílem je potlačit náboženský extremismus a zachovat sekulární tradice země. Některé ženy v Trappes otevřeně vzdorují francouzskému zákonu, který byl schválen před osmi lety a zakazuje celo-obličejové závoje. Policisté však nechtějí zasahovat od protestů místních v roce 2013, když se důstojníci pokoušeli identifikovat ženu, která byla celá zahalená.

„Je to velmi, velmi křehká situace. Vláda nechce vyprovokovat městské nepokoje, které by se rychle šířily jako divoké požáry po celé Francii,“ poznamenal doktor Shaw. „Je to jen otázkou času, než dojde k dalšímu útoku. Základním problémem je ideologie, která k tomu vede. A zasahuje to mnohem hlouběji, než teroristické buňky, nebo plánování a provádění útoků.“

Ale Trappes nemusí být jediným místem ve Francii, kde radikální islám zasadil kořeny. V loňském roce průzkum francouzských studentů zjistil, že 32 procent muslimských studentů se domnívá, že islámská doktrína je nadřazena vědeckému faktu. V roce 2016 podobné průzkumy zjistily, že 68 procent lidí věří, že francouzský zákon je podřízen islámskému právu.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: RT.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*